přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
MarcelHibb, ChastityKa, AdelaideZ3, EdwinAguil, MorganSavo, Efren86Q0, LonCheyne, TeshaL4163 + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
jak šla buchta s masem do světa
AILI - Tuesday, 01.03. 2005 - 12:27:29
Téma: Próza - Pohádka

(((pravdivá pohádka nejen pro děti)))

 

Žila byla jednou jedna buchta. Ostatní se jí posmívali, protože byla jiná. Měla totiž masovou náplň. Klasický příklad xenofobie. Stála na okraji zájmu. Nikdo se s ní nebavil. A tak se rozhodla, že se vydá do světa hledat kamarády. Normálně se sbalila a odešla. Vůbec si jejího odchodu nevšimli.
Kráčela po cestě s ranečkem na rameni a zpívala si. Najednou se v dálce někdo přibližoval. Když se dostala blíž, zjistila, že je to malý koblížek. Zeptala se ho, kam jde. Odvětil nazdařbůh. Na otázku, zda se nechce toulat s ní odpověděl ano. Dále tedy pokračovali ve dvou. Pěkně si spolu povídali a čas jim příjemně ubíhal. Ani nevěděli jak a setmělo se. Proto si museli vyhledat úkryt, kde by přespali. Po chvíli hledání zalezli do křoví na kraji pole. Dnešní den je velmi unavil, a tak zanedlouho usnuli.
Když se buchta ráno probudila, čekal ji šok. Koblížek zmizel a s ním i její raneček. Nezůstalo jí vůbec nic. Naštvaná vstala a vydala se dál. Po necelém půldni putování dorazila do neznámého města. Procházela se po náměstí a obdivovala zdejší honosné domy. Její otrhaný vzhled upoutal pozornost dvou strážníků, kteří k ní hned přistoupili a oslovili ji: "Pozdrav pánbůh, cizinko, co zde pohledáváte?" "Snažím se najít přátele a na své pouti jsem zabloudila i sem." "Říkáte, že cestujete, ale kde máte nějaká zavazadla?" "Bohužel mě ráno okradl jeden drzý zloděj a myslím si, že pochází odsud." "Tak to prr, mladá slečno," přerušil ji jeden z ochránců zákona, "právě jste vznesla závažné obvinění. Tady bydlí jen počestní lidé. Žádní kriminálníci." A okamžitě ji vzali s sebou na stanici.
Při příchodu velitele nemohla uvěřit svým očím. Před ní stál ten, co jí dnes všechno sebral. Samozřejmě si tuto informaci nenechala pro sebe a řekla to nahlas. Udělala však chybu, neboť šéfa policie si všichni místní vážili a takové nařčení nemohli strpět. Podle platných zákonů ji za křivé obvinění zavřeli do vězení a začali se připravovat na soud.
Občané požadovali tvrdou odplatu - smrt. Starosta proto vyhlásil veřejné hlasování. V něm potvrdili nesmyslný trest. Její vinou se nikdo nezabýval.
Chtělo se jí brečet. Kam se poděla spravedlnost? Proč ona, která nic neprovedla musí umřít a ten, který by měl správně pykat, vyvázne bez poskvrnky?
Marně protestovala, nebylo to nic platné. Už se rozhodlo. Uvaří ji zaživa. Za přítomnosti velkého davu ji odvedli k připravenému kotli, pod nímž hořel oheň. Po schůdkách vystoupala až na okraj. Před ponořením do horké vody jí hlavou prolétla poslední slova: "Tenhle svět je ale pěkně zk*venej. Zvlášť, když se lišíte."

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Pohádka:
O zajíci zahradníkovi

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 7
Účastníků: 17


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"jak šla buchta s masem do světa" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: jak šla buchta s masem do světa
Od: Anonymní - Tuesday, 01.03. 2005 - 16:00:25
Jako v česku, jako v česku....


[ Odpovědět ]


Re: jak šla buchta s masem do světa
Od: jerry - Tuesday, 01.03. 2005 - 21:32:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Výborná alegorie. Skoro jako bajka.


[ Odpovědět ]


Re: jak šla buchta s masem do světa
Od: hroudka - Wednesday, 02.03. 2005 - 13:59:25
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
people are strange when you're a stranger... the doors


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
47 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund