přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Jak jsem zmokla
violetta - Friday, 01.06. 2018 - 18:10:04
Téma: Próza - IntrospektivaJe pátek odpoledne a po několika dnech nedýchatelného tropického vedra všichni očekávají blahodárný déšť. Celý týden jsem nosila do práce deštník s tím, že se vyplní předpověď srážek, ale udeřily jen přívalové přeháňky na jiných místech, než jsme zaměstnaná. Konečně dnes se obloha zatáhla a já s radostí nastoupila do tramvaje, kterou obvykle jezdím přes celé město a kde bývá v období teplé vlny vedro k udušení, pokud zrovna nepopíjíte studenou vodu, ta vám ale za několik minut zteplá a promění se ve vlažný nápoj s podivnou pachutí.

Sedla jsem si do jedné z chladivých plastových sedaček a nechala se ovívat vánkem proudícím z otevřené střechy a oken. Najednou se ale prudce setmělo, vítr začal nabírat na síle a teplota rychle klesala, což jsem pocítila z větrného víru kolem sebe. V tu chvíli jsem zpozorovala, jak ženám na ulici začaly vlasy zběsile poletovat kolem hlavy, letní šaty krabatit pod náporem větru a všichni chodci se spěchali někam ukrýt. Zahlédla jsem první spásné kapky deště, které se ovšem rychle zvětšovaly. Chtěla jsem zavřít okénko, ale bylo zapříčené. Přesedla jsem si jinam, protože mi voda začala stříkat do obličeje. Prudký déšť už monotónně bubnoval do kapoty. Vytáhla jsem svůj fialový puntíkovaný deštník a připravovala se na přestup na jiné číslo, ale vzduchový vír ho okamžitě prohnul na druhou stranu. Ocitla jsem se pod nepříjemnou sprchou a do lýtek mi začaly švihat kroupy. Rychle jsem zabočila do vstupu na metro a seběhla ze schodů úplně promočená. Studený chlad z klimatizace v podchodu mi ještě více ochladil mokré letní oblečení a začala jsem pociťovat nepříjemnou zimu. Koupila jsem si horkou kávu, popíjela a čekala, až kroupy a vichřice pominou. Odhadovala jsem to podle průhledu v podchodu sledujíc intenzitu kapek na schodech.

Jakmile jsem dopila kávu, rozhodla jsem se rychle nastoupit do jakékoliv tramvaje a zbavit se tak nepříjemného ledového průvanu ve vestibulu metra. Vyběhla jsem s nalepeným mokrým tričkem a bermudami nahoru na zastávku a vidím, že zrovna přijíždí nějaká tramvaj, naštěstí zrovna směrem k mému domovu a s polstrovanými teplými sedačkami! Uvnitř jsem si opřela zkřehlá záda o měkký podklad a byla vděčná za ten kousek pohodlí. Ještě jsem stačila zahlédnout venku babičku zachumlanou do nápadné červené pláštěnky, opírala se o hůlku a statečně si to jako jediná pomalu vykračovala po peróně. Ostatní se ukrývali pod skleněnou stříškou zastávky s nedokonalými příliš jemnými deštníky....

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Jak jsem zmokla " | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak jsem zmokla
Od: Vesuvanka - Friday, 01.06. 2018 - 21:22:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Violetto, pěkně jsi popsala svůj dnešní zážitek z cesty, na níž Tě zastihl přívalový déšť (my jsme takovému zmoknutí říkali, že jsme dostali "plaváka"). Ten průvan ve vestibulu metra a na eskalátorech je hodně nepříjemný už jen když jsme zpocení, natož když promokneme. Jinak pláštěnky jsou asi lepší než deštníky, které se větru obracejí. Ale někdy ani pláštěnka nepomůže. Zdravím Tě, Jana Vesuvanka :-)))


[ Odpovědět ]

Re: Jak jsem zmokla
Od: violetta - Saturday, 02.06. 2018 - 09:23:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji Jani za zastavení a milý komentář. Přeji hezký slunný víkend. Violetta

[ Odpovědět ]

Re: Jak jsem zmokla
Od: Vesuvanka - Saturday, 02.06. 2018 - 19:12:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Violetto, děkuji. Přeji Ti krásnou, slunečnou neděli :-))) Jana Vesuvanka

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
46 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund