přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Opačné extrémy v dětském světě
Flox - Wednesday, 10.05. 2017 - 13:35:41
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Tenhle svět provázejí oba extrémy od nešťastného dětství až po to nejšťastnější, od extrémní chudoby až po extrémní bohatství, což nasvědčuje, že uvedená...

 

Tenhle svět provázejí oba extrémy od nešťastného dětství až po to nejšťastnější, od extrémní chudoby až po extrémní bohatství, což nasvědčuje, že uvedená problematika není stoprocentně objasněna, vždyť „špička ledovce“ hovoří za všechny.

Jsou děti týrané, jejichž osudy jsou dlouhodobě neznámé, teprve vyjdou na povrch, až už je pozdě. Jsou záměrně utajovány a ututlávány, aby se občanská společnost o tom nedozvěděla. Fyzické a psychické týrání na adresu dětí tak podkopává nevinné lidské životy v současnosti i budoucnosti!

Pak tu máme opačný extrém, a ten spočívá v přílišném rozmazlování a přepychu, což často odnášejí okolní obyčejní lidé, kteří jsou mnohdy ohrožováni touhle skupinou nezvladatelných. Pokud by měl být aplikován známý výchovný prostředek, anebo napomenutí, tak by nás obvinila Evropská unie z potlačování lidských práv a práv dětí!

Společnost 21. století to nemá vůbec lehké, když existují oba extrémy v dětském světě: totální otroctví až totální blahobyt. Oba extrémy tak hodnotím jako nebezpečné a nevyhovující pro občanskou společnost nejen v našem národě, ale i ve světě.

Na závěr bych chtěl říci, že je třeba pomoci týraným, zneužívaným a zotročovaným dětem, aby se tyhle nebezpečné praktiky ve společnosti neopakovaly. Nechť společnost, Evropská unie i náš stát řeší opravdové problémy, které nás velmi trápí a sužují. Zatím se děje úplný opak v mezilidských vztazích a občanském soužití doma i ve světě.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Opačné extrémy v dětském světě" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Opačné extrémy v dětském světě
Od: Anonymní - Thursday, 11.05. 2017 - 13:45:36
Zcela souhlasím to o tom týrání dětí. Oba extrémy jsou špatné. A ne, že "boj proti jednomu extrému by se měl řešit opačným extrémem".

Jéza


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
39 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund