přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Vánoční projev 2016
Flox - Thursday, 22.12. 2016 - 21:53:27
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

Vážení lidé dobré vůle, nyní oslavujeme vánoční období 2016, které se zdá býti na první pohled bezstarostným, pestrým a ozdobným, ale pohleďme na dnešní...

 

Vážení lidé dobré vůle, nyní oslavujeme vánoční období 2016, které se zdá býti na první pohled bezstarostným, pestrým a ozdobným, ale pohleďme na dnešní uspěchanou a nebezpečnou dobu, v níž půjčky a úvěry na dárky beztrestně frčí!

Již uvedené neštěstí dlouhodobě pozoruji v našem národě, neboť mnoho občanů často končívá v exekucích! Lidé touží udělat svým dětem radost, intenzivně nakupují, českou ekonomiku roztáčejí, a to úplně na dluh!

Marně tak dohánějí západ, neboť se naše republika nachází v dosti nevýhodné pozici a postavení, navíc má zbytečně „svázané ruce,“ což škodí národnímu rozvoji, ať už morálnímu, či hospodářskému!

Jsem toho názoru, že dluhy všemožných typů znamenají otroctví a nesvobodu! Česká společnost se tedy pohybuje v lichvářském prostředí, i když jsme členy Evropské unie!

V dnešní době chybí opravdová symbolika Vánoc duchovního, anebo filozofického rozměru a nálady. Právě tradiční, morální a kulturní princip třeba vnést do povědomí našeho národa i okolního světa.

Vždycky jsem toužil po spravedlivé národní i mezinárodní době, která by do lidských myslí a životů vnesla vytouženou a splněnou naději. Kéž by se uvedená touha vyplnila, aby mohl československý národ svobodně dýchat a žít.

S přáním nádherných, báječných a požehnaných Vánoc 2016.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Vánoční projev 2016" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund