přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Vstup do „stejné řeky“ je možný a dokonce reálný!
Flox - Friday, 09.12. 2016 - 23:52:35
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

S autorským právem je to dosti ošemetné, protože se může jednoduše stát, že zejména u krátkých literárních příspěvků může autor „vstoupit do stejné řeky,“ ať už úplně, anebo (skoro) přibližně, aniž by...

 

S autorským právem je to dosti ošemetné, protože se může jednoduše stát, že zejména u krátkých literárních příspěvků může autor „vstoupit do stejné řeky,“ ať už úplně, anebo (skoro) přibližně, aniž by o tom věděl, či tušil.

Bohužel tyhle obavy hrozí zejména v umění poetickém, které je často pod palbou kritiky ohledně používání ustálených výrazů, klišé a dalších kombinací uplatňovaných třeba na druhém konci naší republiky, či celého světa.

Také v akademickém a běžném prostředí mě zaráží jakýsi zákaz „automatického“ přejímání myšlenek a názorů, což odporuje svobodě slova a projevu. Bohužel nám vládne totalita jakési skryté nesvobody, jež stále víc a víc sílí! Nikdo si to neuvědomuje, i když se v praxi objevují často nesmyslné spory a soudy o původu a obsahu autorského díla!

Jsem toho názoru, že písemný a slovní projev patří všem lidem našeho národa i celého světa. Křesťané by řekli, že nám myšlenky a výtvory, ať už vědecké, či umělecké, byly dány shůry, a to záhadným vnuknutím od samotného Boha. Jsem toho názoru, že jsou původem nekonečného vesmíru – nekonečného Stvoření.

Na tom stojí historie tvůrčí a přejímací, neboť se v internetovém světě šíří mnohem intenzivněji odkazy našich předků, ale i současných osobností. Bez sdílení a tvůrčího navazování bychom tady nebyli, neboť bychom úplně zakrněli a zbytečně odumřeli.

Vstup do „stejné řeky“ je možný a dokonce reálný. Přibližný vstup „do stejné řeky“ též. Liší se tedy limitou matematické a společenské funkce, dále pak dobově poukazuje na předchozí, současné a budoucí objevy a záznamy ohledně autorství.

To vše působí dynamicky vzájemnou návazností a konstelací. Objev u moře může býti zároveň objeven třeba i v samotném vnitrozemí, totéž platí v nekonečném vesmíru dálných civilizací. Také naše DNA se neustále vyvíjí „pod tlakem a palbou“ okolního prostředí!

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Vstup do „stejné řeky“ je možný a dokonce reálný!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund