přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Duchovno si pomáhá, ale i konkuruje!
Flox - Saturday, 22.10. 2016 - 07:51:34
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Duchovno je rozděleno do příznivých i nepříznivých směrů. Zároveň si některé pro společnost užitečné směry pomáhají, tvoří tak vzájemnou Ekumenu. Přesto zde panuje jakási soutěživost, co se týče...

 

Duchovno je rozděleno do příznivých i nepříznivých směrů. Zároveň si některé pro společnost užitečné směry pomáhají, tvoří tak vzájemnou Ekumenu. Přesto zde panuje jakási soutěživost, co se týče získávání a oslovování členů „ve víru“ dravé společnosti. Kam tímhle směřuji?

Dlouhodobě pozoruji četné zápasy v duchovním světě, a to zejména mezi křesťanskými církvemi a „zatracenými“ směry, které nabízejí snadné výklady budoucnosti, dále pak výklady minulých životů, osobnostní profily, léčení duševních i fyzických neduhů a mnoho dalších služeb.

Když sleduji pořady o věštění, tak jsou si věštci a kartáři přímo jistí ve svých „výkladech a viděních.“ A tak mnoho lidí provolá hodně peněz, protože je zajímá budoucí směřování nejen vlastních osudů, karma a očistné rituály!

Křesťanství dlouhodobě stojí proti těmto směrům, považuje je za projevy satana, které pak vedou člověka na scestí! Do spárů zla se dostávají nejen klienti věšteckých pořadů, ale i samotní „mágové!“ Vůbec si to neuvědomují, neboť jsou na první pohled přesvědčeni o dobrém konání, jež podle křesťanského učení míří rovnou do pekel!

Přesto tyto směry žijí vedle sebe, „na první pohled“ se nevraždí, ale konkurují si, čímž připomínají firmy, ať už prosperující, anebo v úpadku. Kde se vzaly tyto rozmanité výklady celého světa a souvisejících odkazů? Je duchovní spektrum šachovnicí života? Existuje něco po nás, existovalo něco dávno před námi? Jsou již zmíněné věštecké pořady cestou zániku naší duše?

Podle křesťanské víry ano, ale podle „byznysu s lidskými osudy“ prý nikoliv. Křesťanství tak varuje proti těmto „divným“ úkonům, neboť na světě dochází k posednutí lidí nečistými duchy (démony), což se řeší exorcismem (vymítáním), pokud vůbec nepomáhá psychiatrické léčení!

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Duchovno si pomáhá, ale i konkuruje!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund