přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Batole, pejsek a osamění
violetta - Friday, 02.09. 2016 - 10:25:38
Téma: Próza - IntrospektivaTak jsem si vyšla v horkém počasí na procházku. Bylo pozdní odpoledne a horko k zadušení, proto jsem zvolila nedaleký park podél malého lesíka s dlouhou cestou kolem trávníku, který lemují třípodlažní domy. Hledala jsem kýžený klid a relaxaci od městského ruchu. Začala jsem hledat lavičku, byla až po několika stech metrech a obsazená mladými dívkami, které si sem přišly řešit jistě nějaké problémy s chlapci nebo rodiči. Pokračovala jsem pomalým a líným krokem dál, až jsem došla k dětskému hřišti obehnanému nízkým plotem a na trávě se tam batolil baculatý chlapeček, kulaťoučký jako malý "otesánek" s faldíky po celém těle a hlavičkou jako mičudou. zastavila jsem se u něj a jakmile si mě všimnul, zvednul jednu ručičku a dával mi trs trávy, který utrhnul.
Sklonila jsem se k němu, abych mohla tento "bukét" přijmout a říkám jeho mamince u kočárku: "To je ale hodný chlapeček, dává mi kytičku" V ten moment se batole začalo dožadovat svého úlovku zpátky a tak jsem mu trávu uvolnila z ruky.
Člověk si myslí, že něco dostane, ale nedostane vůbec nic.


Obrátila jsem se a dala se stejnou cestou zpět. Děvčata na lavičce už neseděla, asi všechno dopodrobna rozebrala a došla k nějakému uspokojivému řešení, nebo se jen tak podělila o zážitky, aby měla pocit spolunáůežitosti. Cítila jsem se ochuzena i o tento pocit a osamělá lavička ve mě ještě umocňovala tento pocit osamění. Zaradovala jsem se když se ke mě rozběhl pes malého plemene vypadající jako lištička.

Promluvila jsem na něj:
"No nazdar, ty jsi ale roztomilej!" Pes o mě ale nejevil žádný zájem, minul mě a utíkal vesela dál. Jeho páníček se objevil po chvíli.Řekla jsem mu: "Myslela jsem si, že se váš pes se mnou chce skamarádit, ale zdá se, že je spíš šťastný, že má volnost a chce se jen proběhnout."Majitel mi ani neodpověděl a pospíchal za svým domácím mazlíčkem.
Opět jsem osaměl jako celý život.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 9
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Batole, pejsek a osamění" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Batole, pejsek a osamění
Od: Marquart - Saturday, 03.09. 2016 - 13:19:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://marquart.rajce.idnes.cz/
Ten konec nedává nějak smysl.. Ale budiž.. A na této planetě Zemi jsme všichni spolu ať už se nám to líbí nebo ne.. I s vrahy, podvodníky, lháři, prezidenty a jinou lúzou ale i s přáteli, rodiči, kamarády, lidmi čestnými, pomahajicími, radost přinášejícími. Světlo v duši všem "osamělým" přeje M. :-)


[ Odpovědět ]

Re: Batole, pejsek a osamění
Od: violetta - Monday, 05.09. 2016 - 09:30:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji moc za komentář. I když má člověk soucit s každým lidským tvore (bezdomovce, homosexuály, menšiny aj,neznamená, že se necítí osamělý, pokud je třeba zavržen rodinou. Realita osamění může být velmi intenzivní, pokud nemáš s kým si popovídat, probrat den,vytvořit pouto,komunikovat.

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
43 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund