přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Obyčejní lidé se nesmí nechávat okrádat!
Flox - Saturday, 20.08. 2016 - 11:24:22
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Vysocí funkcionáři v našem státě mají žně oproti lidem s nízkými příjmy! Vysocí funkcionáři v našem státě mají žně oproti nemocným lidem v invalidním důchodu! Občané nízkých příjmů tak...

 

Vysocí funkcionáři v našem státě mají žně oproti lidem s nízkými příjmy! Vysocí funkcionáři v našem státě mají žně oproti nemocným lidem v invalidním důchodu! Občané nízkých příjmů tak utřou nos jako obvykle! Politici si „tradičně“ přidají několik tisíc, což je „totální hnus“ vůči těm, kdož živoří ze dne na den!

Odměny vysoké celkem za nic, „teplá místa“ se pořád vytvářejí, byrokracie roste. Teď máme ekonomický růst, jenž je ihned promrháván současnou vládou „tradičním porcováním medvědů.“ Místo aby se přebytečné peníze daly na splacení státního dluhu, tak se náš stát potápí v naprosté hlouposti! Hrozí mu další zadlužování v ekonomickém růstu pod taktovkou současné trojkoalice.

To je nepoměr, nemyslíte? To je úplná hloupost, která se šíří naší vlastí neomezeně dál! Jedni živoří, druzí si užívají, a tak se nůžky rozevírají mezi skupinami obyvatel, i když dle statistik bohatneme, zároveň chudneme, co se týče budoucnosti.

Budoucí potomstvo nám bude vyčítat, že vyšší funkcionáři, kteří si pravidelně nečestně přidávali, totálně zubožili naši zem zaprodáním západu. Na první pohled se žije skvěle, dokud peníze nedojdou. Již dávno jsme mohli mít přebytkové rozpočty nebýt „porcování medvědů.“

Když porovnám socialismus se současným kapitalismem, tak socialismus znamenal aktiva, znamenal správný a snesitelný poměr mezi příjmy a výdaji československých domácností. V současnosti jsme pouze Česká republika – poměr mezi příjmy a výdaji českých domácností je dlouhodobě neudržitelný a neakceptovatelný. K tomu slabá česká měna, bezohledně regulovaná, udělá své ošklivé a škodolibé!

Jakýsi nepoměr vládne nám, ten se neustále prohlubuje. Nikoho nezajímá situace obyčejných lidí. Ti jsou dobří jen při volebním klání. Znovu připomínám, že pracující s nízkými příjmy a handicapovaní utřou nos, kdežto vysocí funkcionáři si přidají, ať je situace našeho státu jakákoliv.

A proto se pohybujeme v nekonečné spirále, z níž není úniku. Český národ je „hnusnými mantinely“ přinucen býti nadále pasivním. Kéž by to bylo jinak, aby zvítězilo skutečné právo a skutečná spravedlnost. Obyčejní lidé se nesmí nechávat okrádat!

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Obyčejní lidé se nesmí nechávat okrádat!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund