přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Lichvářství posvěcené zákony a režimem
Flox - Thursday, 28.04. 2016 - 14:42:51
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Dennodenně čtu zprávy o předlužených lidech, kteří se do zoufalé situace dostali ne vlastní vinou. Následkem exekucí a obchodů s dlužními...

 

Dennodenně čtu zprávy o předlužených lidech, kteří se do zoufalé situace dostali ne vlastní vinou. Následkem exekucí a obchodů s dlužními úpisy tak přišli o své zázemí, dalo by se říci o svůj domov a existenci! Stačí jen neuhrazená „zapomenutá“ částka, a už se to veze rovnou k závažným problémům!

Existují však nezaměstnaní lidé, kteří jsou odkázáni na skromnou (dočasnou) podporu podobající se almužně. Právě ti si půjčují peníze, aby jim bylo alespoň na chvíli lépe. Bohužel si půjčují od lichvářů, na což existenčně doplácejí, neboť se ocitnou v nenávratných astronomických dluzích! Situaci ještě zhorší „vymyšlené“ pokuty, penále, již zmíněné obchody s dlužními úpisy, setkání s mafií, vymáhání mučením apod.

Pak jsou lidé, kteří zdědili příliš moc majetku. Právě ten často končí v hazardních hrách, až jednoho dne úplně dojde - viz promrhání dědictví spořivých předků, závislosti na úvěrech a půjčkách! V tomto bodě však existuje dilema, zda pomáhat těmhle případům, anebo vůbec ne.

Ještě bych se zaměřil na případ ČSSD versus právník Altner. Tady se projevuje nezájem ČSSD platit své závazky na konkrétní účet právníka, který pro tuhle stranu vyhrál „klíčový“ Lidový dům. Třetina miliardy Kč - to je pořádná suma i pro stranickou pokladnu! Náklady za nezájem řešit problémy dennodenně narůstají!

ČSSD teprve poznává, jaké „hnusné jedy“ namíchala do zákonů prostým občanům naší země! Možná si to ani neuvědomuje, do svědomí jí nevidím. Totéž namíchaly i ostatní post-sametové vlády obyčejným lidem!

Vládní strany by si mohly podat ruce, jak to těm občanům silně zavařily! Legislativa tak posvěcuje rozkrádání a vysávání domácností za případné neúmyslné opomenutí! Stále je co tunelovat, i když dochází státní majetek, najde se jinde - jak odporné!

Na závěr bych chtěl říci, aby nebyli trestáni ti, kdož jsou v platbách poctiví. Při opomenutí nějaké platby by mělo nejprve přijít upozornění poštou na danou adresu. Jsem toho názoru, že zákony musejí chránit řádné občany - ne je za „drobné opomenutí“ majetkově a existenčně likvidovat.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Lichvářství posvěcené zákony a režimem" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund