přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Obezita dětí a mládeže je vinou současného režimu!
Flox - Wednesday, 23.03. 2016 - 10:48:56
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

„Tragedie“ začala zmíněným...

 

„Tragedie“ začala zmíněným „odstraňováním“ pohraničních drátů, kdy národ věřil, že se bude mít lépe, že bude pracovat za solidní mzdu, dále pak smysluplně trávit svůj volný čas atd., jenže nastalo “super-období“ počítačové, internetové a tabletové, které přímo ovládá děti a mládež, distancuje od sportu, od prožití volného času v náruči přírody!

A tak si najednou média stěžují, jak to jde od desíti k pěti s většinou našeho národa! Rodiče prý nemají na své potomky čas, neboť jsou tuze vytíženi, mnohdy šikanováni svými zaměstnavateli! V dnešní době se schválně potlačuje zájem o přírodu; počítače, internet a tablety mají totiž přednost! Panuje zde lhostejnost, co se ve skutečnosti děje v reálném světě!

Neziskové organizace si stěžují, politici též. Dávají letmo najevo, že by to rádi změnili, ale dnešní doba nám říká: „Jsme v zajetí předlužených Spojených států amerických, doslova a do písmene kopírujeme jejich politiku, musíme jim otrocky sloužit z ekonomického i válečného hlediska! Naše tradice a zvyklosti opouštíme, vlastně na ně nafoukaně kašleme!“

To není normální, nemyslíte?! Jsem toho názoru, že je obezita dětí a mládeže vinou současného režimu, který kopíruje zhoubný americký kapitalismus za každou cenu! Leze mu, slušně řečeno, do zadnice!

Na seznamech jsou předražené hamburgery a další smažené potraviny, jak říkají mí rodiče: „Jedná se o plotoviny.“

Na propagačních letácích vypadají mohutně, ale v reálu jsou úplně„malinké!“ Přesto občané rádi napodobují život Spojených států amerických, který je vzorem i přes své vážné nedostatky v domácí i světové politice!

„Kdo nejde s touhle politikou, jde vlastně proti nám!“ Tak nám to hlásá současný režim dokonce v oblasti školství. „Ten, kdo nejde s námi, je šikanován a perzekuován za své přesvědčení i odlišnost!“ Politika zkrachovalých států přináší jen příkoří slušným lidem, prostřednictvím zaprodaných médií se vnucuje do každé české, moravské i slezské domácnosti!

Ztrácí se tak zájem o přírodu, příroda je „úplný šumák“ pro následující generace, což je velmi smutné! Pro napravení situace je třeba důsledně a konstruktivně nastavit morální hodnoty v každodenním životě. Jak říkají klasici: „Všeho s mírou ohledně počítačů, internetu a tabletů.“ Právě ty by měly sloužit především ke vzdělávacímu procesu a důležité (slušné) korespondenci.

I příroda si zaslouží navštěvovat a poznávat, děti by měly svým rodičům pomáhat v domácnosti a na zahradě, k tomu navštěvovat mládežnické organizace a jiné prospěšné zájmové činnosti například ze světa hudby, cizích jazyků, výtvarného umění a sportu. Pak na veřejnosti odpadne strach z fenoménu obezity dětí a mládeže v budoucnosti.

Je třeba se vzepřít nepříznivým věcem a okolnostem. Nechť má náš stát mnohem větší zájem o budoucnost dětí a mládeže. Je třeba „veřejně i anonymně“ říci ne bezohledným západním mocnářům a mocnostem. Změna k lepšímu je nezbytná pro náš stát i jeho občany.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Obezita dětí a mládeže je vinou současného režimu!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund