přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Ve světě duchů a přízraků
Flox - Tuesday, 15.03. 2016 - 10:51:52
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

V reálném i duchovním světě, na tajemných místech, se setkáváme s přítomností náhodných jevů, které jsou „dílem“ dobrých i zlých duchů a přízraků. Křesťanství sice hlásá, že...

 

V reálném i duchovním světě, na tajemných místech, se setkáváme s přítomností náhodných jevů, které jsou „dílem“ dobrých i zlých duchů a přízraků. Křesťanství sice hlásá, že je proti víře zahrávat si s těmito jevy.

Ty mohou být dokonce démonického charakteru, mohou dosud fyzicky a psychicky ubližovat lidem, dokonce šířit obavy, strach, či špatnou pověst opuštěných objektů!

Někde pomůže proti zlu svěcená voda, dále pak duchovní obřady. Odhalení a vysvětlení těchto záhad však poskytnou přístroje měřící „atmosférické“ a energetické podmínky zkoumaného místa.

Cílem vědců a badatelů je též usmíření se zoufalými dušemi. A proto se dokumentaristé vydávají na nebezpečnou cestu, jež na první pohled přináší nudu a nulové (zanedbatelné) výsledky, dokud se neobjeví nějaký neznámý pohyb přítomné věci, který nepochází z lidské iniciativy, ale dalo by se říci „ze záhrobí.“ Dokumentaristé popisují své pocity a neobvyklé zážitky na zkoumaném místě.

Něco mělo svou minulost, ať už byla veselá, či smutná. Zejména tragické příběhy pokračují i po smrti, kdy patřičná duše není usmířená se svým prožitým pozemským životem. Proto se filmoví „dobrodruzi“ snaží komunikovat s uvedenou „beznadějí,“ aby opustila a neterorizovala dané místo i jeho obyvatele.

Rodinné domy smutné minulosti, věznice, nápravná zařízení, budovy psychiatrie ve světě jsou toho důkazem! Právě zde se mnohdy děly závažné věci proti lidské důstojnosti i lidským právům, i když občanská veřejnost zastává názor, že uvedené postupy byly třeba, aby se civilizace, na první pohled, zbavila zlých kriminálníků a potížistů! Naneštěstí i po smrti přetrvávají následky lidských utrpení, ať už byla spravedlivá, anebo nespravedlivá!

Doslova a do písmene se „koupeme“ mezi (ne)spravedlivým trestem a pomstou ve formách následujících událostí. Duchovní svět je mnohem rozmanitější, a proto uvedené dokumentární projekty vyžadují nesmírnou opatrnost, aby filmoví aktéři nespadli do propasti (zajetí) lstivého zla.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Ve světě duchů a přízraků" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund