přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
O teorii vlastního domova a zázemí
Flox - Thursday, 03.03. 2016 - 14:04:18
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Vlastní domov a zázemí - toť přání poctivých a slušných lidí, kteří chtějí prožít svůj život v lásce a harmonii v souladu s přírodou. Mnohým se tohle přání splnilo, jiní na něj...

 

Vlastní domov a zázemí - toť přání poctivých a slušných lidí, kteří chtějí prožít svůj život v lásce a harmonii v souladu s přírodou. Mnohým se tohle přání splnilo, jiní na něj dlouhodobě čekají, anebo přímo rezignují.

Jsou však obyvatelé, kteří platí nehorázné nájmy za bydlení v panelákových „králíkárnách,“ což nepřidá na náladě! Pokud nemají ve svém vlastnictví alespoň chatu, či chaloupku, tak často zastávají stanovisko, že je jejich život o ničem - jen pouhé přežívání.

Další skupina lidí si bere hypotéky. Pořizuje si vlastní bydlení, aby jednoduše žila ve svém a na svém. Tohle jednání je vcelku pochopitelné, pokud mají obyvatelé dostatečný příjem k pokrytí měsíčních výdajů. Kdo by si nepřál nezávisle žít!?

Vlastní bydlení však není příliš cenově dostupné, neboť se ceny „slušných“ objektů blíží k jednomu miliónu, anebo stojí milióny. To je tak pro vysoce příjmové skupiny lidí - nikoliv pro nízko příjmové, vždyť jsou české mzdy většinou dlouhodobě podhodnocené v porovnání se západem, i když se pohybujeme ve 21. století.

Něco je nastaveno špatně, mnohé se kupuje na dluh, aby lidé měli kde bydlet! Stane-li se jim nějaká vážná nehoda, pak koupená nemovitost často končí ve spárech exekutorů kvůli neschopnosti splácet!

Jsem toho mínění, že by se měly obnovit dostupné státní půjčky na bydlení rodinám, též osamělým a hendikepovaným lidem zajistit vlastní (dostupné) trvalé bydlení - prostě tímhle pomáhat skutečně potřebným.

Vlastní domov a zázemí nadevše, vždyť zlepšuje psychickou a fyzickou kondici - stejně tak zdraví a pohodu. Jistě by to byla velká motivace aneb pozitivní smysl a poslání běžného občanského života pro každého, kdož chce slušně a harmonicky žít. Mít alespoň malý domeček se zahrádkou musí být realitou všech slušných a poctivých lidí.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"O teorii vlastního domova a zázemí" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund