přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Šikana v oblasti školství je obrovským nebezpečím!
Flox - Wednesday, 24.02. 2016 - 12:24:38
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Dlouho pozoruji situaci v oblasti školství a vzdělávání. Z médií se dovídám, že se dlouhodobě rozmáhá šikana mezi studenty, dále pak mezi studenty a vyučujícími, což podkopává zdravý...

 

Dlouho pozoruji situaci v oblasti školství a vzdělávání. Z médií se dovídám, že se dlouhodobě rozmáhá šikana mezi studenty, dále pak mezi studenty a vyučujícími, což podkopává zdravý vývoj občanské společnosti českého národa. Zejména potomkům bohatých stačí dělat nepořádek, poté si získat vzdělání právě korupčním postupem!

Slušní žáci a učitelé jsou totiž znevýhodňování, neboť znalosti a dovednosti se v dnešní divoké době vůbec nenosí, právě naopak - jsou bohužel přítěží! Navíc se reálná šikana promítá i do informačních technologií skrze tablety a sociální sítě! V dnešním režimu platí hrozná zásada: „Kdo je bohatý, kdo má vlivné rodiče, může si dovolit vše, napadat slabé, pilné a slušné lidi!“

Z internetových diskusí se dovídám, jak to bylo za komunismu aneb v dřívějších dobách. Učitelé měli všeobecný respekt. Sem tam dali neposednému žákovi pohlavek, a bylo vše vyřešeno. Navíc měli pedagogové významnou podporu ze strany rodičů.

Dnešní systém, ačkoliv žijeme ve zdánlivě svobodné a demokratické zemi, je přesycen zločiny známými i dosud neodhalenými! Nedivil bych se, pokud by se snížila trestní odpovědnost dětí na dvanáct, či třináct let. Nedivil bych se, pokud by se snížila věková hranice pro zápis problémových do trestního rejstříku.

Situace nás tímhle vyzývá, abychom problémy šikany začali intenzivně řešit, dále abychom odstranili korupční prostředí v oblasti vzdělávání. Slušným studentům se nesmí ubližovat, stejně tak obětavým pedagogům.

Ještě bych se zmínil o „známé mlze,“ kterou tvoří ostatní žáci přihlížející šikaně. Často mají strach nahlásit tenhle nešvar, a proto tiše podporují dané zlo, dokud se situace „naplno nevyostří!“ Ta pak mnohdy končí smrtí, anebo trvalými zdravotními následky obětí tohoto ohavného fenoménu!

Na závěr bych chtěl sdělit, že je třeba nemilosrdně trestat tyrany v současné společnosti, též přihlížejícím pedagogům a ředitelům odebrat výraznou (citelnou) část platu. Dále pak by měli agresoři, dle mého názoru, platit bolestné obětem šikany. Jisté zdravotní reparace musejí být posvěceny zákonem i soudy, jinak se zlého nezbavíme. Slušní studenti a studentky se nesmí bát pochybných individuí. Prevencí musí být společné sdílení hodnot našeho národa - sportovní a kulturní prožití volného času. Slušnost musí být hlavní prioritou procesu vzdělávacího, stejně tak skutečné znalosti, schopnosti a dovednosti, jinak se nepohneme z místa.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Šikana v oblasti školství je obrovským nebezpečím!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund