přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
A odpoledne také hezky začíná....
violetta - Monday, 09.11. 2015 - 08:59:03
Téma: Próza - IntrospektivaVE FÉNIXU

Fénix - bájný pták, který se vyskytuje v mytologiích mnoha národů, hlavně egyptské. Základním atributem jefakt, že Fénix zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí jako mladý pták.

Nákupní centrum Fénix - společenské centrum s obchody známých značek a širokou nabídkou služeb pro své návštěvníky.


Tak jsem se po delší době vydala s kamarádkou dát si něco dobrého za rozumnou cenu do Fénixu.
Co se služeb týče, opravdu musí být fénix odporná potvora, které nejde o nic jiného než o zachování sebe sama a určité zbožtění své existence. Nakupujte a bavte se - to je náboženství současného světa.
Hned první zastavení u čerstvých ovocných a zeleninových šťáv mne neprosto zkazilo náladu. Džusy nabízejí buďto v množství tří decilitrů anebo půl litru. Slušně jsem si objednala "trojku zeleninové šťávy číslo 15" a prodavačka mne ihned opravila, že se jedná o ELIXÍR MLÁDÍ,". Bože, pomyslela jsem si, proč tak zavádějící názvy, to jí nestačí číslo směsi? ale hlavně že člověk je dnes již spíše číslo anebo pro prodávající pouze kus, kterému se snaží vnutit i to, co nechce.
"Ano, dám si trojku té patnáctky," trvala jsem na svém.
Podívala se na mě úkosem a řekla: "Nedáte si rovnou pět deci?"
"Ne, děkuji, nedám," opět jsem asertivně trvala na svém požadavku.
"Ale pět deci vás výjde levněji, když si spočítáte, že...." mlela dál svou prodavačka. To mě už vážně rozčílilo:
"Podívejte," řekla jsem stroze, "když řeknu 3 deci, tak si asi chci koupit tři deci, a vůbec mě nezajímají vaše počty, hlavně to, že víc než tři deci nevypiju, a jestli tohle přesvědčování zákazníka máte v popisu práce, tak já to beru jako otravování a půjdu příště někam jinam!!!"
Otevřela údivem možná i třetí oko a zlostně mi šla vyrobit čerstvý džus, který mi ani nepodala do ruky a schválně postavila na daleko na levý kraj pultu. Taková její "malá pomsta" asertivnímu zákazníkovi. Chňapla jsem džus v plastu, zaplatila jsem a s despektem odešla si sednout na dřevěnou lavičku opodál. Kamarádka mě začala přesvědčovat o tomtéž: "Ale hele, ona ti opravdu radila dobře, když si koupíš půl litru, tak zaplatíš jen o 20 korun víc, a jedno deci tě tak příjde jen na deset korun, zatímco první tři deci máš za dvacet korun...".
"Jsi normální? Nemíním se přepít, navíc je šťáva dost koncentrovaná, úplně stačí trojka, a myslíš, že prodavačce jde o moje blaho? Jde jí o to, prodat co nejvíc a za každou cenu, protože to má nařízeno do vedení, ty jsi fakt naivní...."

Poté jsem se šly podívat na oblečení do Mark&Spencera, protože sháním hladké černé bavlněné kalhoty. V prodeji bylo vše, jen ne kvalitní černé zboží, vše k mání v odporných strečových materiálech, kterým se snad ani nedá říkat látka, některé se zlatavými cvočkami a "nekřesťanskými" cenami, kdy za takové nekvalitní zboží chtějí dva tisíce korun. Klidně bych dala i ty dva tisíce, ale za dobrý a přírodní materiál a trochu klasický střih, než onen hnusný a neprodyšný streč, který když natáhnete, tak vypadáte jak v teplákách anebo přinejlepším v legínách. Snad si raději někde v úpravně oděvů nechám dát do pořádku deset let staré, skoro nenošené lněné kalhoty.

Další naší zastávkou byl koutek s pečivem u východu se skleněnými otáčivými dveřmi. Měli i čaj z čerstvé máty či zázvoru s medem, objednaly jsme si tedy každá jeden a sedli si na židle u skromných stolečkům před jezdícími schody do druhého patra, které pro změnu vydávaly nepřeslechnutelný hluk. "Už chápu, proč tu nikdo nesedí," poznamenala jsem otráveně.
"Jo a hele, ta nádobka s medem je porušená, já to nechci," řekla rezolutně kamarádka.
"Promiň, já už dneska nemám sílu něco reklamovat, vem si můj med, já stejně nesladím" nabídla jsem jí. "A to jsem té prodavačce cenu zaokrouhlila hodně nahoru, určitě ZA TO našla ten špatný med," dodala jsem poraženecky. Dopily jsme čaje v kelímkách ze ztuženého papíru a byly rády, že Fénix opouštíme.

Tento mytologický opeřenec nás opravdu porazil ve všech sférách, a to teprve volné odpoledne začalo....


Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"A odpoledne také hezky začíná...." | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund