přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Opravdu hezky to ráno začíná...
violetta - Monday, 02.11. 2015 - 11:45:07
Téma: Próza - IntrospektivaNěkdy se člověk nestačí v tom ranním spěchu ani nasnídat, ale by nevadilo,protože si dá snídani někde po cestě do práce, ve velkém městě by to neměl být velký problém. Problémy bývají spíše s dopravou, po dvou měsících rekonstrukce tramvajové tratě, kdy nám před domem hlučela těžká technika i v neděli, se dnes linky opět vrátily na svou trasu, ale s jedním malým překvapením, objížďkou, se kterou jsem nepočítala. Docela mě to rozčílilo, protože nejenže se na chodník položily protiskluzové dlaždice s prohlubněmi, na které když vstoupíte, tak si zaručeně ničíte podrážku a neumím si představit někoho ve vysokých podpatcích, ten se o vystouplá místa může i urazit. Ostrůvek se sice zvětšil, ale protože je plný těchto protiskluzových dlaždic, místa pro čekající vlastně nepřibylo, protože si na nich nikdo nechce ničit boty. Nejhorší je to na přechodu pro chodce, pokud se tady chcete hrbolům vyhnout, musíte udělat krok jako čáp anebo celý přechod prostě obejít. Kdo má stejnou zkušenost, jistě mi dá zapravdu, že tyto úžasné dlaždice 21. století chodcům cestu spíše znepříjemňují, než aby pomáhaly. Ale hlavně, že je mezi kolejemi trávník!

Po oné objížďce, kdy jsem si přečetla skoro celý "společenský týdeník" o známých lidech a vlastně nic nového se nedozvěděla, protože jedna a tatáž zpráva se v různých obměnách objevuje v téměř každém z nich. Nic mne nezaujalo, až na to, že jistá soulová zpěvačka starší generace neváhala odpovědět na otázku, jaká se jí zdá dnešní doba, že agresivní, negativní a závistivá a že raději nečte žádné zprávy, ani neposlouchá média a stýká se jen s těmi lidmi, se kterými se stýkat chce. Šťastná to žena, pomyslela jsem si, protože já se musím s těmi agresivními, negativními a závistivými lidmi dennodenně stýkat a to už jen, když zabouchnu dveře od domu nebo sama v tichu sedím třeba pět dní ve svém bytě a slyším útočný štěkot psů, agresivní výkřiky sousedových dětí nebo závistivé telefonáty rádoby "kamarádů", které mne hned ve druhé větě smrtelně urazí.
Je to jeden z mých pronásledovatelů, kteří se na mě stereotypně lepí jak parazité.

Nejhorší zážitek mne však měl ještě čekat u stánku s grilovanými kuřaty. Deset minut po otevírací době mi bylo řečeno, že se teprve čeká na zboží, přičemž jsem přes sklo zahlédla, jak se kuřátka napíchnutá na grilu pěkně červenají...že by paní nechtěla prodat anebo jsem jí byla tak nesympatická, že mě nechtěla obsloužit. Hned vedle byl stánek s rychlým občerstvením a požádala jsem o klobásu. Prodavač mi bankovku vytrhl neslušně z ruky a agresivně mi do dlaně hodil několik drobných jako kdybych spáchala nějaký finanční přečin. Zeptala jsem se nesměle: "Co jsem vám udělala, že mi vztekle vytrhnete bankovku a pak po mě skoro házíte drobné?"
"Nějaká přecitlivělá, ne?" a s pohledem obrýleného upíra mi podal tácek. Popřála jsem mu provokativně hezký den a byla si jistá, že na tomto místě se značně dlouhou dobu neobjevím a že by nebylo od tématu zmizet nadobro ze Země.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Opravdu hezky to ráno začíná..." | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund