přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj americký sen
Flox - Monday, 27.04. 2015 - 15:27:10
Téma: Próza - Nezařaditelné

O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se dravého trhu, proti němuž je obyčejný člověk bezmocný.

 

V jedné americké bance, která již dorazila do České republiky, se koná soutěž, v níž vyhrávám sto tisíc Korun, ale má to jeden háček. Abych mohl výhru získat, musím se zaregistrovat na příslušné pobočce. Probíhají tak velké ovace, lidé mi tleskají, že patřím k těm nejšťastnějším. Chtěl bych si vybrat výhru z bankomatu uvedené banky, jenže místo peněz vyjede pokutový papír. Mé konto je z hodiny na hodinu ochuzováno.

K výhře se nemohu dostat, a tak procházím různé trhy a jarmarky, kde obchodníci podnikají, i když je tma. Nezbývá mi nic jiného než ukazovátkem zapichovat bílá strašidla, která sužují naši zemi.

Jeden starý člověk si všiml mého nadání. Na chvíli s ním hodím řeč, pak se z neznámého důvodu dostávám do dámské společnosti. Hledám svou pravou lásku, mířím do firmy, kde lidé pracují jak otroci. V dámském úseku to sviští jako v mraveništi. Pro tuhle dobu jsem nepohodlný, ale obdivovaný.

Scházím se s jednou „hříšnou“ pracující slečnou, která mi nabízí erotické služby. Je do mě naprosto zamilovaná. Snaží se na chvíli vyjít z onoho otrokářského mraveniště, což se jí nakonec podaří, jen mi brání odejít několik chlapů v drahých oblecích. Šikana ze strany zaměstnavatele je hroznou věcí, neboť sužuje mnoho zaměstnanců.

Ještě se v tomhle mraveništi seznamuji tentokrát s poctivou dívkou, kterou zvu na rande. Má nabídka je přijata. Konečně vycházím z již zmíněného pracovního tábora. Váhám tak mezi „hříšnou“ dračicí a poctivou českou holkou. Myslím, že je má volba jasná.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezařaditelné:
Les - subjektivně zabarvený popis

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj americký sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund