přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
zhangsan520 + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Z domova do CENTRA
violetta - Saturday, 11.04. 2015 - 15:40:55
Téma: Próza - IntrospektivaProtože je dneska relativně hezky, teplý jarní vzduch proudí okny do domů a bytů. Vyšla jsem před vchod, dala se cestou kolem odpadových košů, jinudy to bohužel směrem ke stanici tramvaje nejde. K mému Překvapení bylo všude spousta lidí, lidiček a dětí. Všichni vyšli do ulic jako brouci ze svých děr po vleklé a vlezlé zimě.

Usadila jsem se podle možností pohodlně na tvrdé dřevěné sedačky a za mnou starší manželský pár, jehož konverzace se točila kolem toho, co vidí z okna. "Podívej, jak tady krásně kvete třešeň a tady zase zlatý déšť, těch kytiček na trávě, pampelišky, chudobky..." povídala manželka a manžel jí jen přitakával. Minuli jsem krásnou vilovou čvrť z doby první republiky a mířili jsme k přestupní stanici, kde se cestující dělí na ty, kdo chtějí do středu města a na ty druhé. Hledala jsem očima lavičku z umělé hmoty, na kterou bych mohla usednout, vtom mi cestu zkřížil pes, kterého táhla objemná panička. Další kyprá blondýnka v pokročilém věku se ptala, jak se pes jmenuje a bylo jí řečeno "Chesterfield". začala na něj volat "Čestíku, Česte," a pes směrem k ní obracel hlavu. Blondýna učinila poznámku: "No, vidím, že mi nelžete, když pes na to jméno reaguje...."Být majitelem psa, tak se urazím, že mne někdo podezřívá ze lži, ale v tom přijela tramvaj a blondýnka do ní nastoupila obracejíc se k psovi se slovy"Tak, pa 4estíku."

Vedle mne nějaký mladý asiat muchlal svoji asijatku v upnuté sukýnce těsně pod zadečkem a říkal jí: "Víš, tudy jsme šli včera, ale z druhé strany." Asijatka se jen přihlouple hihoňala....nastoupila jsem do svého čísla, ale před mostem vedoucím přes řeku nám řidič oznámil, že díky nějaké demonstrativní akci bude muset jet objížďkou. Rozhodla jsem se, že počkám, až akce skončí a sedla jsem si opět nepohodlnou umělohmotnou lavičku. Přede mnou jsem uviděla tmavého muže zřejmě s arabskými kořeny, jak nervózně přechází sem a tam. vtom se u něj objevila další kyprá blondýnka a začala s ním rusky švitořit o "samaljotě a aeroportě." Pak se stopli těsně ke mě a slyšela jsem odporné mlaskání, jako když malé dítě jí nějaké sladkosti: "Ja tibjé pazvanjú!" slabikovala sladkým hlasem blondýnka, které zrovna přijížděla tramvaj. Oba se objevili v mém zorném poli a ještě si dávali mlaskavé pusinky přímo přede mnou...rusky mluvící arab osaměl a po zamávání se spokojeně usmál. Zřejmě ulovil další dobrou milenku při svých cestách pochybného charakteru.
Náhle se na trávníku přede mnou objevili nějací folkloristé v národních krojích tmavě vínové barvy, muži měli vyšívané kalhoty typu džínového vzhledu, napadlo mě, jak globální a moderní mají v dnešní době vzhled! Folkloristé zamířili přes most uzavřený spoustou policejních aut a prodírali se davem skandujících a řvoucích fotbalových fanoušků Slavie, kteří byli přiopilí a plechovky od piva odhazovali přímo na dlažbu mostu. Nechali nám jen malou uličku po straně na projítí a přitom kolemjdoucím řvali do ucha a cizinci se s nimi dokonce chtěli fotit stejně jako s folklórním souborem písní a tanců....napadlo mne, jak jednoduché je dnes zaujmout dav lidí.

Za mostem jsem zamířila do knihovny, kde jsem doufala najít kýžený klid, ale nenašla. Klid není v této globální době vítaný, klid je vlastně luxus, který musíte velmi úpěnlivě hledat.Klidu se lidé bojí, protože jim zřejmě připomíná smrt. Moje smrt snad na mne někde čeká, a čím dříve, tím lépe. Tento svět se mi již přestává líbít.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Z domova do CENTRA" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund