přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj taneční sen
Flox - Thursday, 05.03. 2015 - 14:26:24
Téma: Próza - Experiment

O mém fantazijním snu, který se mi zdál.

 

Jsem na rusko-ukrajinských demonstracích, které se konají v zimním období České republiky. Obě strany bojují proti sobě, a to kvůli Leninovi. Snažím se v davu zapadnout, jak je zvykem, jenže se počet demonstrujících lidí postupem času rozplývá do okolí, což znamená odchod účastníků do svých domovů.

V mrazivé noci potkávám jednu dívku, a to poblíž jednoho baru. Zrovna se zde tančí, a tak ji žádám o tanec, jenže přichází její partner, který mi chce nakopat – snad víte, do čeho…

Naštěstí se kutálím ze zasněženého kopce dolů, až narážím na celonoční slavnost studentů a pedagogů Biskupského gymnázia. Nějak se mi nechce zveřejňovat svou identitu. Všude se válejí potraviny, lahve od pití a různé sladkosti. Jsem natolik hladový, že sbírám zejména sladkosti, které si schovávám do svých kapes. Všichni se velmi baví, nikdo si nevšiml mé přítomnosti.

A proto odcházím do svého bývalého bydliště, jímž je ulice Zámostní ve Slezské Ostravě. Je zde husitský chrám, v němž se koná jedna taneční soutěž. Jsem okolnostmi a atmosférou nucen zúčastnit se. Vybírá si mě jedna noblesní dáma, a tak společně tancujeme „až do roztrhání.“ Porotě a publiku se líbí naše vystoupení. Vyhráli jsme tuhle soutěž, neboť porota i publikum jsou velmi nadšeni z našeho výkonu. V zákulisí však pojídám své ukořistěné sladkosti.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Experiment:
ROMANCE JEDNOSLABIČNÁ

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj taneční sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund