přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
NEZABIJEŠ
violetta - Friday, 12.12. 2014 - 10:13:21
Téma: Próza - Nezávislá tvorbaJe krásný letní den, tak krásný,že se mi chce prozpěvovat, i když zpívat neumím. Nemám ani slov, jak vyjádřit své potěšení z malých načechraných obláčků na světle modrém nebi, mírného vánku ševelícího v korunách košatých stromů, na něž je radost pohledět a ze slunce, které příjemně hřeje červencovým teplem a ve vzduchu je cítit čerstvě posečená tráva. Její vůni mám nejraději.

Chtělo by to na malý výlet, prolétnout se jen tak vzduchem, zaletět si pro dobrodružství
A pak se vrátit zpátky. Dobrá, poletím. Vyrazím co nejdříve, než se počasí třeba zkazí subtropickým deštíkem. Musela bych hledat úkryt, a to se mi nechce. Ráda brouzdám spirálami vzduchu, točím se bláznivě dokolečka, dokola a je mi tak dobře z toho dovádění, že každá kapka deště by mě spíš rozesmutněla. Vydám se kolem třešňového sadu, prolétnu rychle napříč hlavní ulicí, protože zvuk motorů mne ruší v letu. Cítím čerstvého ovoce tady v tomto okně, mám takovou chuť na něco lahodného, šťavnatého a dobrého….

Už ji vidím, sklenici plnou oranžového džusu, Stojí na lednici a má tak svůdnou barvu, nemohu odolat, rozlétnu se přímo k ní ….usednu na okraj, ale vtom se otevřou dveře a
Nějaký obr křičí: „Zabij ji! Zabij ji!! Dostanu strach, někdo tu chce někoho zabít. Ale proč a kvůli čemu? Třeba bych tomu mohla nějak zabránit…ale jsem slabá, slaboučká jak pápěří.

Obr se naklání nade mnou a slyším hřmotný hlas namířený přímo na mě: „ZABIT ZABIT ZABIT, potvoru jednu!“

Leknu se a snažím se odstartovat ze sklenice na poslední chvíli, protože pochopím, že ta slova patří mě. Jsem ráda, že se mezi sebou nechtějí zabít, ale proč mám být tou obětí já? Musím uniknout. Ale ženou mě od rohu do rohu, zoufale hledám okno, kterým jsem se dostala dovnitř, kolem mě zuří uragán rozpoutaný utěrkou. Je to apokalypsa…bojuji o holý život, jsem vyčerpaná, pomerančové štávy jsem se ani nestačila dotknout, mám ukrutný hlad a dostanu pocit, že brzy zemřu. Mí vrazi se zběsile snaží vyhrát bitvu se mnou, která jim nic neudělala, jen jsem se chtěla napít džusu. Ale i když jsem proti nim droboučké nic, mám jednu výhodu: Nezabíjím.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 3


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"NEZABIJEŠ" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
36 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund