přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj genetický sen
Flox - Wednesday, 29.10. 2014 - 17:33:14
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

O mém snu, který se mi zdál. Týká se vědy, školství, společnosti a lázeňství.

 

Jsem součástí lázeňského výletu, který pořádá akademická půda Univerzity pro studenty, jejich rodiče a vyučující. Dostali jsme se až k moři u Náchoda, abychom si odpočinuli od dennodenních starostí a abychom si vychutnali pohodu přímořského letoviska LESOPARK. Vidíme skutečné moře i vyvěrající minerální prameny. Relaxujeme, vždyť máme k dispozici venkovní procedury, ale všechno najednou musí skončit.

Nastává čas odjezdu do našich domovů, a tak nastupujeme do moderního autobusu. Cesta probíhá normálně, dokud se mi nechce na záchod. Autobus tedy zastavuje, abychom si udělali přestávku, jenže z neznámého důvodu míříme do zanedbaného a opuštěného kostela, kde se ještě uchovaly lavice i oltář.

Něco nás vyzývá otevřít oltářní skříň. Kolem mě se šíří skepse. Spolužáci mi radí neotevírat tuhle Pandořinu skříňku, ale já neposlechl, a to bylo dobře, neboť se na mě navalila spousta informací, co se týče minulé, přítomné i budoucí genetiky. Jeden šlechtic se tímhle zabýval – věděl toho až příliš. Musel být proto zapomenut. Rozhodl jsem se, že uvedené genetické podklady vezmu a zorganizuji vědeckou výstavu.

Spolužáci žasnou, jakou mám tedy odvahu. Zapomínám na svou fyzickou potřebu, mířím zpět do autobusu, i když mě svědomí posouvá do mého pokoje na koleji, který čeká na vyklízení, vždyť je už měsíc červen.

Dělá se mi z toho zle – musím nějak odnést domů těžká skripta, obuv, oblečení a rychlovarnou konvici. Možná je ještě čas, a tak cesta skvěle ubíhá. Vlastně nevím, kam. Kladu si záludnou existenciální otázku: Kde je můj skutečný domov? Na Univerzitě, v Náchodě, v LESOPARKU, na úřadě, anebo někde v zapomnění?

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj genetický sen" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Můj genetický sen
Od: Anonymní - Thursday, 30.10. 2014 - 10:12:22
Pěkné "sny", rád čtu tvé řádky, i mezi. Díky.F.


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
39 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund