přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Druhá světová válka neskončila
Flox - Sunday, 21.09. 2014 - 07:23:56
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Začíná to nenávistnou propagandou, bestiálními vědeckými pokusy, hromadným vražděním a touhou podmanit si celý svět. Dalo by se podle učebnic dějepisu říci, že nacisté...

 

Začíná to nenávistnou propagandou, bestiálními vědeckými pokusy, hromadným vražděním a touhou podmanit si celý svět. Dalo by se podle učebnic dějepisu říci, že nacisté prohráli druhou světovou válku, ale to v dnešním post-moderním pohledu není vůbec pravdou, neboť jsou „rozlezlí“ např. v jižní Americe, prostě ve státech, které jim poskytly azyl po prohraném světovém konfliktu.

V předepsaném reálnu dopadla druhá světová válka těsným výsledkem ve prospěch spojenců, jenže stačilo málo, aby nacistické Německo, které mělo ekonomické a hospodářské zázemí, zvítězilo, protože spolupracovalo s mimozemskými návštěvníky (viz bádání kolem létajících talířů).

Právě ti nacistické říši nadiktovali veškeré rady a zkušenosti. Navíc nacisté bádali v jakémsi okultismu a spiritismu. Zajímala je věda i filozofie, jež často operovala kolem života i smrti. Druhá světová válka tak znamenala závodění na všech frontách, co se týče technologií. Závodilo se, kdo vymyslí a poprvé použije atomovou bombu!

Stačilo málo a byli bychom otroci nacistické říše. Dodnes bychom hajlovali a vzdávali poctu Hitlerovi. Podle dějepisu jsme nacisty porazili, ale neuvědomujeme si, že jejich vliv sílí, když je např. Spojené státy americké beztrestně přijímali do svých řad.

Věda se dále vyvíjí, dokonce hrozí její zneužití. Pořád je v nacistických řadách „nesmrtelný“ Hitlerův odkaz a návod na řešení národnostních otázek. Pořád řada Němců pohrdá Českou republikou. Jako Češi jsme pro ně méněcenní, jsme dokonce vnímání jako levná pracovní síla!

Druhá světová válka vlastně pokračuje, i když na papíře skončila. Příznivci nacismu tak v „mírovém“ období organizují milice nejen v odborných řadách, ale i bojových. Každopádně chtějí změnit dějiny ve prospěch Hitlerových odkazů. Něco se podle nacistů nepodařilo, přesto existuje mnoho pokusů, jak získat moc v oslabeném světě. A proto nechtějme znovu prožít tragické a smutné dějiny nejen v našem národě, ale i v okolních státech.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Druhá světová válka neskončila" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund