přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JanUrban + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Novodobé stěhování národů
Flox - Wednesday, 17.09. 2014 - 20:30:16
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Vážení čtenáři, nejsem vůbec spokojen se současnou migrační politikou, kterou uplatňuje Evropská unie. Zároveň si podkopává své náboženské, kulturní a společenské pilíře, což není....

 

Vážení čtenáři, nejsem vůbec spokojen se současnou migrační politikou, kterou uplatňuje Evropská unie. Zároveň si podkopává své náboženské, kulturní a společenské pilíře, což není dobrou taktikou. Navíc mě zaráží mnoho přistěhovalců – právě ti míří za vysněnou svobodou, jež na naše poměry není vysněná. Proč plují např. z Afriky až k nám ilegálním způsobem? Zřejmě není něco v pořádku, přitom Afrika by mohla být úrodným kontinentem, pokud by nebylo plundrováno její přírodní bohatství. Každopádně bych uvítal zúrodnění tamějších nehostinných oblastí než tuhle zoufalou migrační politiku. Uvítal bych zde rozšiřování tropických deštných pralesů, známých i neznámých zemědělských plodin, dále pak pěstování obrovského sortimentu palem, kaktusů, sukulentů aj. zajímavých rostlin. Též by se mohlo zmodernizovat chovatelství užitečných zvířat, aby zdejší obyvatelé neumírali hlady.

To, co jsem napsal výše, by mělo platit pro všechny země, jež jsou považovány za problémové, a to v různých oblastech světa, jenže místní chudoba a bída je způsobena nadnárodními prospěcháři a špatnými politiky. V zaostalých státech se toleruje otrocká práce nezletilých dětí. Rozvojové země jsou na huntě – ocitají se tak v nezáviděníhodné dluhové spirále, z níž nelze uniknout.

Chtěl bych uvést druhou stranu mince, která se týká Čechů ve světě. Myslím si, že jsme mírumilovný národ. Někde se daří šířit dobrou pověst naší republiky, jinde si krajané přejí návrat do rodné „okleštěné“ republiky, aby mohli zde dožít. Nelíbí se mi rezignace a osobnostní ustupování. I krajané mohou žít, šířit své dovednosti i rodnou řeč do celého světa.

Také jsem pro obnovení Československa – symbolu vyspělosti a pokroku. Všechno dobré se dá obnovit, jen je k tomu potřebná lidská iniciativa, nikoliv apatie a lhostejnost. Rezignace není vůbec na místě, a proto obnovme období národního respektu a úcty.

Ještě se vrátím k situaci ve světě, jenž je zbytečně sužován válkou. Nechť se více peněz investuje do vesmírného průzkumu než do „uměle“ vyvolaných konfliktů. Tím bychom se posunuli mnohem dál ve vědě i hospodaření.

Úmyslem tohoto článku není xenofobie, jen rozumný a vyspělý přístup ohledně zachování pilířů národních evropských států, jejich územní a demografické celistvosti. Nechtějme expanzi radikálního islamismu v našich končinách. Uvědomme si svou suverenitu a nezávislost, dokud ještě existujeme.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Novodobé stěhování národů" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Novodobé stěhování národů
Od: Anonymní - Friday, 19.09. 2014 - 10:36:57
Tyto pilíře jsou jako ty důchodové, vypadají lákavě a za rok je po nich. Některé věci vrátit nelze a čas jde neúprosně vpřed, myšlemky včerejška jsou zastaralé, žijeme dnes a zítřek je nám ukradený. Kapitalismus preferuje ikony říkající "ty to dokážeš, ty a nikdo jiný" a to nás nutí bojovat samy za sebe, ignorovat potřeby ostatních, svůj volný čas věnovat jen a jen sobě. Rád čtu vaše příspěvky, není vám jen divné, že těchto promluv je spousta od doby prvních lidských zápisů a .....


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
39 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund