přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Lidé, které byste nečekali /1
violetta - Thursday, 11.09. 2014 - 15:22:56
Téma: Próza - Nezávislá tvorbaSekretářka ekonomického oddělení jedné státní vzdělávací instituce
byla naším ředitelem pověřena, že mne má odvézt do jiné státní vzdělávací instituce, abych sledovala jisté výkony mladých lidí, ale nezasahovala do nich. Opět zase nějaká práce, kde jde jen o můj podpis na nějaké listině, čili takové "páté kolo u vozu s tím, že tam to páté kolo musí formálně být, i když jeho funkce je zcela nepodstatná.

Ředitel mi jednoduše sdělil, že mne odveze jistá paní Kučerová, což je shodou okolností příjmení jméno mojí kolegyně na patře, ale rozhodně to nemohla být ona, protože vím, že ta řídit neumí. Ano, sekretářky jsou vlastně velice schopné a výkonné osoby, ženy "od rány", protože jsou pravá ruka manažerů a musí mít tudíž mnoho mužských vlastností a dovedností. Musí umět lhát, zapírat svého šéfa na jeho pokyn, řídit auto, mít vynikající uživatelské počítačové dovednosti, direktivně vést prezentace, umět argumentovat...kdeže jsou ty časy, kdy stačilo, aby sekretářka byla milá a příjemná osoba se submisivními sklony a uměla vařit dobré kafe a za největší její přestupek se považovalo nezvrhnout hrníček s kávou na nové ředitelovo sako nebo ji nepřesladila.

Ale abych příliš neodbočovala. Měla jsem na danou paní Kučerovou počkat ve vrátnici v jednu hodinu odpoledne. Dorazila jsem za deset minut dvanáct a tudíž jsem si chtěla dát ještě v budově kafe z automatu, mně jako poslední myši v kanálu ho totiž nikdo vařit nebude a opravdu se mi to ještě za celý život nestalo, a to žiji již několik dekád. Vrátného jsem se zeptala, jestli již viděl paní Kučerovou a on mi odpověděl, že ano, že je již v prvním patře v pracovním procesu. Bylo mi jasné, že také myslí moji kolegyni, ale o sekretářce stejného příjmení neměl ani potuchy, protože pracovníci managementu jsou tak trochu šedé eminence. Sledovaní jsou především ti nejpodřízenější a nejhůře placení a přehlížení vysokoškolští "otroci" vzdělávacích institucí nemající ani na to, aby si nějaké auto mohli dovolit. Osobně mi to nevadí, protože auta prostě nemám ráda, jsou to hluk tvořící a zápach vydávající monstra, která jsou ovšem neoddělitelnou součástí současné "civilizovaná" společnosti a má ho každá rodina i chudší střední třídy. Bez auta a počítače si většina lidí skoro vůbec nedokáže představit život. Já ale si ho musím umět představit. Alespoň vím, že jsem opravdu výjimečná osoba, protože ani jedno, ani druhé nevlastním stejně jako ti, kteří jsou bez "domova", což je možná také něco svým způsobem výjimečného oproti době minulé.

Cestou od kávového automatu jsem potkala nejdůležitější osobu protější instituce formálně patřící k naší instituci a dala jsem se s ní do řeči. Vtom si všimnu nakrátko ostříhané blondýny ve středním věku, která jde od vrátnice proti nám. Nikdy jsem ji neviděla, ale ona mne provokativně osloví: "Paní Mládková, počkejte na mě před vchodem, jdu nastartovat auto." Dojde mi, že to je ona sekretářka pověřená odvozem mé osoby na místo výkonu zbytečné, ale administrativním vyžadované služby. Jen mi je záhadou, proč mne tam vezou jako nějakou honoraci. Ale to se dozvím, až tuto "chvályhodnou" dvouhodinovou činnost budu mít za sebou a poreferují svému hlavnímu nadřízenému, jak jsem se cítila "užitečná".

Jakmile sekretářka v bílé Škodě Fabii přijela před vrátnici, galantně jako dobře vychovaný muž mi otevřela dveře a vyrazily jsme na cestu.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Lidé, které byste nečekali /1" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund