přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Kam se podělo lidství?
Flox - Friday, 05.09. 2014 - 16:55:20
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Země bez perspektivy, národ též, rozkradený, zadlužený až po uši. Obyvatelstvo stárne, mít heterosexuální rodinu je bohužel luxus. Na lidi ve starobních a invalidních důchodech se nadává na plná ústa. Pro někoho jsou to nemakačenka...

 

Země bez perspektivy, národ též, rozkradený, zadlužený až po uši. Obyvatelstvo stárne, mít heterosexuální rodinu je bohužel luxus. Na lidi ve starobních a invalidních důchodech se nadává na plná ústa. Pro někoho jsou to nemakačenka a parazité sociálního systému. Jak hluboko jsme v těchto úvahách klesli! Na nemocné a bezmocné se v téhle zemi kašle! Starobní a invalidní důchody jsou nízkými almužnami k pouhému přežívání. Skutečně potřební to nemají lehké – právě těm jsou odnímány sociální jistoty a podpory!

Současní mladí lidé vůbec nevědí, do čeho jdou. Neuvažují, jaká nastane budoucnost našeho státu, který je totálně v mnoha ohledech decimován vlastními lidmi v politické a hospodářské branži. Pro západní svět jsme pouze kolonií a montovnou! Jsme přesyceni supermarkety, ničíme si vlastní přírodu, vzájemně si „podrážíme nohy,“ až je to donebevolající.

Pokud manželský pár zplodí děti, tak jsou tu další hrozby. Nebude na zájmové činnosti a kroužky. Nezletilí nepoznají přírodu, umění, řemeslo a sport. Nepoznají, co obnáší skutečný (reálný) život. Zůstanou v zajetí internetové šikany a „chytrých“ technologií! Jejich život se zhroutí, což může skončit sebevraždou.

Pokud dospějí, tak jim hrozí neřešitelná situace, co se týče „věčné“ nezaměstnanosti. Podnikatelé a firmy budou neustále frfňat a pohrdat slušnými občany! Rodiče budou muset živit své potomky třeba až do smrti. Takovou perspektivu nikdo z nás nechce, jenže se častěji setkávám při svém psaní a publikování s kritiky, jimž je úplně jedno, jak český národ v budoucnu skončí.

Možná jsou zajištěni, možná ne. Možná se jim něco v životě nepovedlo, a pokud ano, tak se nudí, proto se na internetových diskusích objevují nenávistné komentáře. Čech Čechovi se stává vlkem! To jsem poznal na vlastní oči, přesto nejsem spokojen s touhle situací, která podkovává poslední relikty vlastenectví.

A proto je třeba navrátit ty pravé a poctivé hodnoty, které tady fungovaly. Nenechávejme si neustále rozkrádat naši zemi. Spojme se proti systému, který uvrhl dříve prosperující státy do naprostého rozkladu a morální agónie. Každý z nás přece touží žít ve vyspělé, slušné a prosperující zemi.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Kam se podělo lidství?" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund