přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Rodná řeč patří všem
Flox - Wednesday, 20.08. 2014 - 19:45:55
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

V naší zemi dochází k nesmyslným soudním sporům, co se týče autorského práva, a to zejména u citátů, sloganů a výroků, které mají jazykový základ, vždyť se jedná...

 

V naší zemi dochází k nesmyslným soudním sporům, co se týče autorského práva, a to zejména u citátů, sloganů a výroků, které mají jazykový základ, vždyť se jedná o rodnou řeč, kterou si nesmí prospěchářská individua „totalitně“ přivlastňovat, neboť mluvíme, píšeme, myslíme a tvoříme hodnoty.

Mnoho citátů se používá v běžné mluvě – přece nechceme, abychom byli pronásledováni a souzeni za jejich užití. Rodná řeč patří všem, nelze si ji přivlastňovat na úkor většiny. Je hrozné, když nějaká rádoby osobnost vyvolává soudní spory v otázce jazyka českého.

Situace může dojít daleko, že se za chvíli budeme bít o rodnou řeč, budeme se žalovat navzájem, aby z toho něco finančně káplo! Kde je to opravdové vlastenectví! Česká řeč je tak okupována rozmazlenými pohlaváry – bohužel k nim patří netolerantní umělci a netolerantní „významné“ osobnosti s egoistickými sklony!

Vážení čtenáři, nelíbí se mi parcelace a škatulkování našeho jazyka, neboť pevně hlásám, že rodná řeč patří skutečně zdejšímu obyvatelstvu a sympatizantům, kteří se ji chtějí skutečně naučit.

A proto obohacujme ve svých řadách slovní zásobu, mysleme svobodně, nenechme si blokovat myšlení své. Ukažme všem „jazykovým“ spekulantům, že se nelze soudit za svobodně vyřčený výrok a slovní konstelaci. To bychom mířili do úplného Absurdistánu a jazykové diktatury!

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Rodná řeč patří všem" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund