přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Likvidace České Koruny je vlastizradou!
Flox - Wednesday, 06.08. 2014 - 17:19:55
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Tak už tu máme další oslabování naší Koruny v porovnání se světovými měnami. Již jsme natolik zhuntovaným národem se zhuntovaným...

 

Tak už tu máme další oslabování naší Koruny v porovnání se světovými měnami. Již jsme natolik zhuntovaným národem se zhuntovaným a rozkradeným hospodářstvím, až nás to bije do očí. Opět se nic neudělá pro lidi, kteří nedosáhnou statisticky na uvažovanou průměrnou mzdu. Západní země nám závidějí „pilnou a bojující“ měnu, proto je neustále devalvována a znehodnocována, aby se co nejvíc zavděčila politice Evropské unie.

Cíl Evropské unie a ostatních západních států je jasný – ještě více ožebračit post-socialistickou zemi jménem Česká republika, ještě více podřídit zdejší hospodářství, aby se odvádělo více kapitálu do zahraničí – zejména do daňových rájů a „nedotknutelných“ zemí světa.

Vypadá to, že nás oslabování České Koruny povede k jakési rezignaci, která pak uvolní prostor pro zavedení Eura. Tím dojde k výraznému ochuzení většiny obyvatelstva – zdraží se důležité zboží, úspory ze spoření se promění vniveč, dovolené budou čím dál dražší atd. Moc vysněného luxusu si neužijeme. K tomu nás čekají dopady nelítostných sankcí, dalo by se napsat, že se blíží „druhá studená válka,“ jež se může při nerozvážném diplomatickém jednání proměnit v třetí světovou.

Zkrachovalý západ nám diktuje absurdní podmínky, ale veškerá pochybení odnášejí právě menší státy Evropské unie. Něco se přihodí na ukrajinsko-ruských hranicích, a už tu máme kovbojku nepříznivého ekonomického ražení. Jen tak dál, a utopíme se ve vlastní hlouposti! Likvidace České Koruny je vlastizradou, když se v České národní bance rozhodne o devalvaci jedné z posledních svobodných měn v Evropské unii. K tomu se bohužel připočítává její další znehodnocování (pád) v porovnání s ostatními platidly v mezinárodní sféře.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Likvidace České Koruny je vlastizradou!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund