přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Bít, či nebít?
Flox - Saturday, 19.07. 2014 - 00:02:52
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

V diskusních fórech lidé volají po tělesných trestech, dokonce zmiňují zkušenosti, že to prý pomáhalo umravnit děti a mládež. Často je kritizována Evropská unie, která by...

 

V diskusních fórech lidé volají po tělesných trestech, dokonce zmiňují zkušenosti, že to prý pomáhalo umravnit děti a mládež. Často je kritizována Evropská unie, která by nejraději zakázala tělesné tresty na adresu mladých lidí. Případy jsou různé, neboť se pohybují z extrému do extrému.

Říká se, že za socialismu panoval pořádek a mezigenerační respekt. Socialismus je „možná právem“ opěvován a oslavován, kdežto kapitalismus zatracován, ale vypadá to, že nelze nic udělat proti současnému změkčilému režimu.

Též se říká, že jedna facka, anebo pohlavek nikomu neublíží, stejně tak výchovné klepnutí po zadku. Bohužel média nafouknou celou tematiku globálně, jenže výchova by měla být případ od případu individuální. Neexistuje, aby nám Evropská unie mluvila do výchovy dětí a mládeže! Copak jsme nesvéprávní? Copak nemáme vlastní rozum? Zdá se, že si necháme mluvit téměř do všeho!

Smyslem tělesných trestů nesmí být smrt, ani těžké a vážné zranění. Smyslem tělesného trestu musí být nasměrování problémových dětí na správnou cestu. V dnešní době se však můžeme setkat s případy, kdy syn, anebo dcera zažaluje své rodiče. Odkud tenhle vítr asi vane?

Původně ze západních zemí, jež jsou typické svými nedostatky, neboť sklízejí plody své pomrvené politiky, což má za následek celospolečenský úpadek. Za chvíli se bude střílet i u nás. Vstupem do západní sféry jsme si podepsali „rozsudek smrti,“ jenž nás vrhá do vážných problémů.

Děti budou nenávidět své rodiče, děti je budou za každou maličkost žalovat. Soudy pak budou přehlceny tímhle fenoménem, když je ekonomická krize, v níž si každý chce jakýmkoliv způsobem přilepšit. Holt se kráčí přes mrtvoly v rodinných vztazích.

Je nějaké východisko z marasmu společnosti? Vždycky by měla být uplatňována zlatá střední cesta v rodinných vztazích. Rodiče by neměli volit politiky, kteří přivádějí tuhle zemi k úpadku. Rodiče by měli ve svých životech udělat pro své děti to nejlepší. Kvalitní školství, jež dokáže kladně motivovat a zaujmout, je též důležité. Nenechme si kálet na hlavu ze strany Evropské unie. Využijme naši moudrost - nejlepší svědomí a vědomí – ke šťastné budoucnosti.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Bít, či nebít? " | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund