přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Nechť si západ zamete před vlastním prahem
Flox - Thursday, 17.07. 2014 - 22:19:23
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Vážení „významní představitelé,“ Vážení příznivci „významných představitelů,“ přestaňte nadávat...

 

Vážení „významní představitelé,“ Vážení příznivci „významných představitelů,“ přestaňte nadávat na Rusko. Holt závist je hroznou věcí nejen ve vnitrostátní politice, ale též v mezinárodní. Co můžeme čekat v našem zadluženém státě, který se neustále zadlužuje!

Embargo a sankce na adresu Ruska nic nevyřeší, jen USA a Evropská unie riskují třetí světovou válku. Ať se „vzpamatují“ zejména hyper-zadlužené Spojené státy americké, dokud mají ještě čas. Nechť si západ zamete před vlastním prahem a nepoučuje druhé.

A teď k poměrům v naší české, moravské a slezské vlasti. Bohužel se společnost reálně a on-line navzájem napadá. Chtěl bych zde uvést recept, jak zabránit dalšímu zlu. Nízko-příjmové skupiny obyvatelstva nelze neustále považovat za méněcenné socky. Mělo by se výrazně zlepšit chování vysoce-příjmových skupin vůči nízko-příjmovým, nejen v reálném světě, ale i na internetu. Vzájemná tolerance a pochopení nesmí být na škodu.

Současným proevropským politikům vyhovují občanské neshody a rozepře. Současným politikům vyhovuje současná situace, jen když mají finančně nahrabáno. Občané by se neměli nechat neustále rozeštvávat, protože tím nahrávají režimu, který se podobá situaci nacistického koncentračního tábora, kde všichni za jednoho - dalo by se říci – hromadně trpí, vždyť se v našem státě dlouhodobě prosazuje fenomén kolektivní viny.

Za hloupost politickou a ekonomickou daného pohlavára trpí občané této země, což se projevuje zvýšenými daněmi v různých oblastech života a obchodu. Kolektivní vina funguje bezvadně, jenže se může stát, že se Česká republika, partner zkrachovalého západu, stane aktérem třetí světové války! Zde nechci šířit poplašnou zprávu, ale měli bychom si konečně uvědomit rizika, důsledky a následky nejen našich činů.

Je trapné ze strany západu sankcionovat a perzekuovat Rusko, je trapné ze strany západu závidět prosperitu ruského ekonomiky. Kdy se konečně poučíme, abychom si vyřešili dokonce i své problémy, které nás dennodenně trápí?

Nenechávejme to na jiné termíny, jednejme hned. Vyřešme si nejprve vlastní potíže, vystupme ze sféry krvelačného západu, anebo svými zkušenostmi a znalostmi oslovujme kultivované země, neboť existují daleko zajímavější ekonomické trhy než zaujatý, rozmazlený a pokleslý západ.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Nechť si západ zamete před vlastním prahem" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nechť si západ zamete před vlastním prahem
Od: Anonymní - Sunday, 03.08. 2014 - 16:14:32
Skvělý názor Václave,
kéž by takto více lidí
myslelo jako Vy

S pozdravem
Eva


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
39 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund