přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Manifest svobodné hudební kompozice
Flox - Monday, 14.07. 2014 - 21:18:23
Téma: Teoretická díla - Hudba

Máme-li k dispozici notový program, nechť využijeme jeho možnosti, abychom vytvořili třeba náhodné hudební...

 

Máme-li k dispozici notový program, nechť využijeme jeho možnosti, abychom vytvořili třeba náhodné hudební melodie a kompozice. Každý z nás může být v dnešní uspěchané době hudebním skladatelem. Přesto musíme dát pozor, aby vytvořené dílo bylo hratelné a hlavně originální.

Naše skladatelská cesta je vlastně hudebním dobrodružstvím, které může dopadnout úspěšně, anebo neúspěšně. Pokud dopadne úspěšně, tak naši skladbu můžeme s čistým štítem zveřejnit. Pokud dopadne naše tvorba – dle intuice a soudnosti - neúspěšně, nic se neděje, neboť v následujících dnech může být všechno jinak.

Mnozí nás napadnou, že postrádáme harmonické vyučení a teorii, jenže dnešní doba je příliš uspěchaná a elektronizovaná. Chceme všechno a hned, když světem zavládl tvůrčí pokrok. Můžeme být amatéři, můžeme být profesionálové, vždyť nejdůležitější je výsledek našeho počínání, který pak pošleme s čistým svědomím do světa dál.

Pak můžeme pořádat koncerty svobodné a nezávislé hudební kompozice, anebo se klidně zdokonalujme, abychom jednoduše nenarazili, neboť je život plný inspirací. Neznáme teorii, anebo jen trošku, nic to neznamená, vždyť každý z nás má k hudební múze dveře otevřené.

Jen chtít překonat stereotyp pochybných zákazů a dogmat, které můžeme v našem „tvůrčím transu“ klidně obejít. Nemusíme se vůbec šprtat teorii. Tenhle program je o svobodném skladatelství. Tenhle program je pro odborníky i laiky. Stačí si osvojit počítačovou gramotnost. Stačí mít odvahu něco změnit k lepšímu v hudebním světě. Můžeme vystupovat veřejně, publikovat, anebo psát do šuplíku – třeba se něco zajímavého urodí.

Václav Kovalčík a kol.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Hudba:
Halleluja mojí duše

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Manifest svobodné hudební kompozice" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund