přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Přísná dogmatika v oblékání může být většinou minulostí
Flox - Saturday, 28.06. 2014 - 00:09:10
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

O neobvyklém pohledu ze světa oblékání.

 

Oblečení nemusí být podle „domácích a veřejných“ předpisů, například nikdo nesmí být nucen nosit stejné ponožky z barevného hlediska za každou cenu, dále pak nesmí být nucen nosit stejné rukavice atd. rovněž z barevného hlediska.

Můžeme však nosit různé barvy a kontrasty, anebo přibližné odstíny, což přidá na kráse a hlavně na originalitě. Určitě tenhle směr, který se týká alternativního a nenásilného oblékání, vyřeší problém při hledání stejných ponožek, rukavic atd.

Nesmíme však podléhat tvrdým dogmatům, která nás v daných částech dne pořád trápí, proto je nutné se postavit čelem přicházejícím nepopulárním problémům. Právě ty mohou být minulostí, pokud se vzepřeme dogmatické estetice.

U ponožek si to můžeme z vlastní iniciativy zjednodušit, stejně tak u rukavic apod. Možná budeme na první pohled vypadat jako šašci, ale kdo by nechtěl vyjádřit svůj pohled na svobodný svět!

Ani ostatní barvy a odstíny nemusejí být symetrické, ani dogmaticky komponované. Jen tak dál podporovat pestrý a nenásilný kolorit v uvedené problematice. Přece jen žijeme moderní dobou, kde by barvy s pohodlím měly navýsost zvítězit. Věc má také morální stránku - například ranní čas prožijeme v klidu a bez stresu.

Článek jsem sepsal z vlastních zkušeností, protože jsem se nemohl dívat na stresující prostředí domácnosti, kde se „ztrácely“ věci, přesto se nedaly nahradit jinými, a to z důvodu krušné dogmatiky ve světě oblékání.

Jsem toho názoru, že i obyčejná domácnost i okolí může třeba trumfnout V. I. P. módní přehlídky. A proto udělejme něco pro své zdraví, kvalitní život a celospolečenskou harmonii. Buďme originální a hlavně tvořiví.

P. S. Článek se netýká jednotných uniforem veřejných představitelů ve službě (policie, armáda, hasiči, záchranáři, lékařský a zdravotnický personál, údržbáři).

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Přísná dogmatika v oblékání může být většinou minulostí" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund