přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Česká společnost je ohrožována na každém rohu
Flox - Sunday, 22.06. 2014 - 00:52:54
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Když otevírám zprávy, tak se často dovídám o různých podvodech a nástrahách, jež hrozí zejména důvěřivým...

 

Když otevírám zprávy, tak se často dovídám o různých podvodech a nástrahách, jež hrozí zejména důvěřivým lidem, a to ve všech oblastech života. Objevují se názory, že je Česká republika protkána kriminalitou a mafií – od shora až dolů.

Jak tragické a beznadějné, pokud dnešní občanská společnost na první až poslední dojem hnije a strádá. „Každý“ chce někoho okrást, ožebračit a přivést na hůl! O tom vypovídají pochybné nabídky, spamy a nekalé praktiky – zejména v oblasti obchodování a bankovnictví.

Současný režim četným podvodníkům naprosto vyhovuje! Navíc jsme se otevřeli hrozbám a nevýhodám globalizace! A tak se zbytek slušných lidí může rovnou „zavřít“ do místnosti se čtyřmi stěnami a přežít zde jakýsi armagedon, dokud na veřejnosti a v našem státě nebude opět lépe.

Čeští občané jsou velmi pracující, ale jejich úsilí je mařeno a sabotováno především dírami ve státním rozpočtu a pochybným hospodaření instituce, která se nazývá stát. Po roce 1989 se ukázalo, že je dnešní demokracie neblahým režimem, jenž je často zneužíván, neboť zde nepanuje konkurenční prostředí, ale protekcionismus.

O tom třeba vypovídá situace našeho školství a vzdělávání, kde se nehodnotí, co člověk opravdu umí, ale z jaké rodiny pochází. Takový adept bez starostí nepotřebuje ani maturitu, ani výuční list, či vysokoškolský diplom, neboť může jít ve šlépějích svých vlivných rodičů, kteří okrádají a ožebračují tenhle národ.

Kulturnost českého národa zažívá otřesy, lidé se bojí oslovit druhého třeba na ulici. Lidé se bojí plánovat rodinu. Lidé se bojí mít děti, protože mít děti bude v nejbližší budoucnosti považováno za luxus. Lidé se bojí podnikat, protože současný stav není o slušném a poctivém podnikatelském prostředí. Lidé se bojí zároveň ozvat, pokud je na nich pácháno jakékoliv bezpráví.

Jak dlouho budeme tolerovat tuhle špatnou politiku? Záleží skutečně na nás, jak si to ve své zemi zařídíme. Například je důležité chodit k volbám v hojné účasti, dále pak se vzdělávat, propagovat na všech frontách slušnost a poctivost. Pokud tohle budeme realizovat, tak v našem státě budeme krásně a svobodně žít.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Česká společnost je ohrožována na každém rohu" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Barton
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 18:00:38
<a href="http://www.obmreplicas.net/" title='"http://www.obmreplicas.net/"'> fake rolex watches</a> [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Derick
Od: Anonymní - Sunday, 07.12. 2014 - 06:32:06
fake rolex watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
43 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund