přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
Stanislav + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Gama záblesky ve vesmíru mohou být pro Zemi smrtící!
Flox - Tuesday, 10.06. 2014 - 00:02:32
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Gama záblesky ve vesmíru mohou přinést konec planety Země. Jsou ještě větší hrozbou než přicházející asteroidy. Pokud by došlo...

 

Gama záblesky ve vesmíru mohou přinést konec planety Země. Jsou ještě větší hrozbou než přicházející asteroidy. Pokud by došlo ke smrtícím okolnostem ze strany rozsáhlých gama záblesků, tak by naše planeta přišla o atmosféru, hydrosféru, biosféru, vlastně by se zemský povrch natolik rozžhavil, což by připomínalo počáteční vývoj naší planety v dávných geologických érách.

Teplota na Zemi by byla neslučitelná se životem. Doslova bychom se uškvařili a naše civilizace by zanikla. Ztráta naší atmosféry by znamenala přístup nebezpečného kosmického záření, navíc by se ze žhavého období stalo později období extrémních mrazů, jež by rovněž bylo neslučitelné se životem.

Dění kolem gama záblesků souvisí s životností hvězd, dále pak s existencí černých děr. Může se stát, že obrovské vesmírné těleso ucpe otvor černé díry. Molekula za molekulou je pak nemilosrdně vysávána. Emitují se tak nebezpečné rozsáhlé gama záblesky, které jsou mnohem nebezpečnější než planetky a asteroidy.

Lidstvo může během 50 miliard let existence vesmíru „jednat“ ve vědeckém bádání a pokroku, anebo čekat na „soudný den.“ Během uvedené lhůty bude nutné zvažovat, zda jsou nové prostory (nově objevené planety) příznivé pro život. Důležitá je jejich dostatečná vzdálenost od všemožných vesmírných nástrah.

Neustále budeme muset před něčím „ustupovat,“ i když se na první pohled zdá, že se jedná o naši „expanzi.“ A proto nám dějiny vesmíru připomínají hromádku karet, která je rozdána, poté se znovu sjednotí, zamíchá a opět rozdá. Pak se nově stanoví novodobé rozvržení všeho - vesmírný řád, jeho struktura, energie i složení. Všechno zanikne, aby mohlo vzniknout třeba jiné všechno.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Gama záblesky ve vesmíru mohou být pro Zemi smrtící!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund