přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Význam asteroidů a komet ve vesmíru
Flox - Monday, 26.05. 2014 - 19:02:24
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Ve vědeckém světě se rýsují úvahy o menších vesmírných tělesech, jež mohla přispět např. ke vzniku života na Zemi. Vlastně mohou být dokonalými útočišti...

 

Ve vědeckém světě se rýsují úvahy o menších vesmírných tělesech, jež mohla přispět např. ke vzniku života na Zemi. Vlastně mohou být dokonalými útočišti důležité organické hmoty před „agresivním a nepřátelským“ vesmírným prostředím. A tak zkoumáním menších těles - než jsou planety a měsíce - můžeme též zabránit případnému zániku pozemské civilizace.

U komet pozorujeme jakýsi ionizovaný pohon, jenž jim umožňuje překonávat obrovské vzdálenosti ve vesmíru. Již uvedený ionizovaný motor je ve vědě využíván k prozkoumávání asteroidů a dalších klíčových těles.

I přes uvedenou „banalitu“ můžeme náš pozemský život prodloužit, tudíž se vyhneme zániku lidské civilizace. Velcí dinosauří predátoři však tohle štěstí neměli, neboť neplánovali a nepředvídali možnou budoucnost. Zabývali se jen sháněním potravy a svým rozmnožováním.

Ještě se vrátím ke kometám a asteroidům, neboť nás dlouhodobě inspirují v překonávání vesmírných vzdáleností. Pokud věda dokáže parafrázovat, imitovat a fantazírovat, co se týče fyzikálních a chemických zákonů, tak má možnost stále objevovat něco nového. Může překonávat nebezpečné a riskantní bariéry, o nichž minulost hovořila, že jsou pro lidstvo nedostupné.

Veškeré vědecké bádání se tak podobá počítačové hře, anebo dobrodružným (sci-fi) literárním útvarům. Neobvyklé je náhle obvyklým i aktuálním. Jenže máme zatím smůlu, když bonboniéra vesmíru „většinou“ nabízí nechutné pamlsky v podobě nehostinností a pro život neslučitelných planetárních krajin.

A proto se výzkumem asteroidů i komet můžeme dostat na začátek evoluce, neboť ji můžeme pochopit třeba z jiného pohledu. Dále můžeme zabránit některým vesmírným katastrofám – tuhle možnost však dinosauři neměli. Lidstvo ji teď má, bádá a putuje dál.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Význam asteroidů a komet ve vesmíru" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund