přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Konvexně-konkávní studenti
violetta - Wednesday, 09.04. 2014 - 16:24:24
Téma: Próza - IntrospektivaDívky na středních školách jsou opravdu konvexní jak čočky, pokud k tomu ještě přidáme oblečení hraničící s dobrým vkusem, tak se mi naskytne opravdu bizarní podívaná. Co je vlastně dnes hranice dobrého vkusu? Kraťasy těsně pod zadeček a průsvitné černé punčochy k tomu, obepnutá trička s ohromným výstřihem a tetování či piercing na místech naprosto nepochopitelných. Kluci se zlatými řetězy, vypracovanými bicepsy a opálení od solárka, přehlídka hezkých ksichtíčků, ale pokud jde o znalosti, tak jsou milí chlapci zcela konkávní. Smutná kombinace.

Nedávno tomuto pokleslému mládí zavládlo nesnesitelné vedro se silným subtropickým deštíkem, a to na začátku dubna! Vypadá to, že globální oteplování nebude jen tak zcela vymyšlený termín, i když důvody, proč k němu dochází, mohou být zcela pochybné a šíří se médii zcela záměrně lavinovitě, aby se spustila zelená pro různá ekologická hnutí.

V městské hromadné dopravě se mi otevře pohled na dospívající dívku sedící proti mě s dvojitým piercingem po obou stranách úst, pod uchem vytetovaný pentagram a část vlasů v ohonu nabarvenou na žluto s brčálově zelenými pruhy. Silné černé linky kolem šikmých očí a tričko s obrázkem populárního japonského komiksu naznačuje její původ. Poslouchá nějaký house a hlavou nesmyslně pohybuje do rytmu, takže vypadá jako hračka pro malé děti natažená na klíček. Mám pocit, že je zcela zfetovaná, ale může to opravdu být jen můj pocit, možná na ní působí monotónní hudba jako účinné vymývání mozku. Dívka na protější straně na nepohodlné dřevěné sedačce zkonstruované pro nové vozy MHD má také ústa vyzdobená úplně stejně jakoby obě dívky byly dvojčata. V uších sluchátka a šarlatové svítící mikádo s vyholenými kouty působí až mnišsky přísně a nehodí se k jejímu celkovému nedbalému zjevu. Reálný obrázek mladých děvčat dnešní doby, i když jde spíše o naplnění scifi, jak přeměnit člověka v mimozemšťany...alespoň vizuálně.

Tramvaj jede proti slunci a oblaka na obloze na chvíli vytvoří mapu Kanady, vidím jasně Hudsonův záliv, aby se záhy rozplynul do nějakého neidentifikovatelného tvaru. Netěším se domů, protože jarní řev ptáků napodobujícíh elektronické zvuky, které slyší kolem sebe z aut nebo elektricky ovládaných garážových dveří, bude rušit mou meditaci stejně jako štěkot psů nebo rachot ohňostroje, který skoro denně otravuje moje tiché rozjímání. Proč je svět tak hlučný? proč jeden překřikuje druhého, aniž by mu naslouchal?

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 4


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Konvexně-konkávní studenti" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Konvexně-konkávní studenti
Od: Anonymní - Tuesday, 22.04. 2014 - 09:52:53
dobré popisy, místy i vtipné


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
40 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund