přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Kyberšikana ničí lidské životy!
Flox - Thursday, 14.11. 2013 - 18:42:03
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Často se ve sdělovacích prostředcích objevují zprávy o lidech, kteří si museli sáhnout na život, a to kvůli kyberšikaně.

 

Často se ve sdělovacích prostředcích objevují zprávy o lidech, kteří si museli sáhnout na život, a to kvůli kyberšikaně. Kyberšikana se vyskytuje na sociálních sítích, uměleckých webech a jiných portálech. Někdy si říkám, že když vstoupíme do internetového světa, tak otevíráme Pandořinu skříňku, jež nám bere životní energii a zabíjí naše lidství.

Bohužel se do těžkých situací dostávají nezletilé děti, mladiství a dospělí. „Křehké bytosti“ jsou snadno vydíratelné. Toho zneužívají zamindrákovaní jednotlivci a skupiny virtuálních agresorů. Právě ti mají zálibu v ničení lidských životů.

Často si kladu otázku, zda měl internet zůstat pouze v armádních složkách a intranetech. Pokud by internet zůstal jen v armádních složkách a intranetech, tak by nebyl příliš zahlcován všemožnými „náladami a stavy.“ Nerozšířil by se problém kybernetické šikany. Jenže by někdo mohl namítnout, že se civilizace bez modernizace vůbec nepohne.

Je mi líto promarněných životů. Rád bych viděl agresivní jednotlivce a skupiny v elektronickém světě ustupovat, nikoliv expandovat. Za svého života jsem se pokoušel nabízet jakousi alternativu. Bohužel sledovanost nejde do desítek miliónů zhlédnutí. Musel bych být uznávanou osobností, aby se změnil virtuální a skutečný svět k lepšímu. Snažil jsem se postavit „hradbu“ proti kyberšikaně. Někde jsem nalezl nějakou podporu, ale celkově není výrazná.

Na závěr bych chtěl sdělit všem ohroženým lidem, aby se nenechali vydírat a šikanovat. Právě zločinci musí jasně vědět, že pro ně není místo v reálném i elektronickém světě.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Kyberšikana ničí lidské životy!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund