přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Cesta vlakem 3
violetta - Monday, 13.05. 2013 - 16:23:00
Téma: Próza - Nezávislá tvorbaV uličce se objevil hlouček žáků základní školy, vyřvávaly jako na lesy a nerespektovali žádnou autoritu od průvodčí, která je chtěla přestěhovat do jiného vagonu, přes dospělé v kupé, kteří je chtěli usadit na volná místa až po vlastní mladou vedoucí, které se zdálo nevadilo, že děti ruší osazenstvo celého vagonu, protože byly roztrkány po celé uličce. Všimla jsem si postaršího pána, který se tvářil velice nevrle na toto jejich neposlušné chování a hlubokým přísným hlasem se jich zeptal: "Vy jste skauti?"
"Ano," odvětil pyšně jeden z chlapců.
"Tak to byste se i jako skauti měli chovat, a ne takhle neposlouchat,
když vás někdo napomene."

Děti na chvíli ztichly. Bylo vidět, že vysoký, udatný a starý pán s velmi hlubokým přísným hlasem na ně působí autoritativněji než jejich vedoucí - malá drobná blondýnka s milým a jemným projevem. Ani průvodčí, taktéž jemná blondýnka s mírným hlasem, u nich nic nezmohla. Dalo se tak vypozorovat, že děti spíše uznávají přirozenou autoritu, nikoliv inteligentní vedení. V tu chvíli jsem pochopila, že se dříve děti strašily čertem, protože jde o to, aby z dotyčného šel strach, jinak na ně zřejmě nic neplatí.
Je to smutná pravda, která možná platí odnepaměti. Došlo mi, že podobně se kolikrát chovají i dospělí, autoritu hledají u mocncýh a jsou schopni mít zaslepené vidění jen proto, že z určitých věcí anebo lidí jde strach, jak je vidět, svět je plný zbabělců.
Cestující si oddechly, až když děti vystoupily na nějaké stanici u lesa a každý opět nerušeně sklonil hlavu ke svému čtení.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Cesta vlakem 3" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund