přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JanUrban + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Legislativa a současnost
Flox - Saturday, 01.12. 2012 - 10:37:26
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Mnoho nástrah, mnoho Damoklových mečů přináší rádoby obrana před vnější a vnitřní sférou...

 

Neustále se tvoří spousta zákonů, aby se Česká republika přizpůsobila okolnímu světu. Někdy mi připadá, že se v našem státě legislativně spamuje. Mnoho nástrah, mnoho Damoklových mečů přináší rádoby obrana před vnější a vnitřní sférou. Mnoho paragrafů visí do budoucna. Tak jak se mohou občané připravovat na změny? Dost divné, když se hazarduje s existencí národa!

Dle mého názoru by se měla legislativa zpřehlednit, aby se v ní lidé snadno orientovali. Dříve stačilo Desatero Božích přikázání, později zákon o milování našich bližních, dále pak definice toho, kam až sahá naše svoboda.

Současná skládka zákonů jenom zhoršuje mezilidské vztahy, ubližuje občanům i samotnému státu. Dnes by mi příznivci veřejného nepořádku sdělili trapnou větu, že se mám vrátit do hrobu.

Jsem pro zachování dobrých, konstruktivních a spravedlivých paragrafů. Veškeré nesmysly je nutné seškrtat. Poté je nezbytné provádět jazykovou korekturu. Musí se na to udělat poctivá brigáda. Také Evropu i okolní svět je nutné poučit, aby nedocházelo k historickým, společenským a ekonomickým omylům.

Zde může být málo skutečně hodně. Jasnost a přehlednost musí být podporována. Platnost a účinnost zodpovědně stanovena. Stát nesmí být zasažen arbitrážemi a ekonomickými sankcemi. Nechť je národní a mezinárodní dialog ve svobodném duchu. Nelze používat růžové brýle v této záležitosti, která vyžaduje zodpovědnost, respekt a výraznou pozornost.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Legislativa a současnost" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund