přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Svět fotografií (minulost, přítomnost, budoucnost)
Flox - Tuesday, 05.04. 2011 - 11:24:28
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

S přáním všeho hezkého v této múze.

 

Stále pokračuje vlna netolerance ve světě fotografického umění, což je škoda. Panuje zde diskriminační prostředí, neboť se nepochopené záběry stávají neúspěšnými na různých webech, či festivalech. Však to znáte, že se jedná o dravý souboj, který je horší než souboj politický.

Často se objevují sprosté nadávky, anebo rovnou kritiky o soudnosti, či nesoudnosti. Já vím, je to známá finta, jak zostudit, pošpinit a potopit neoblíbenou konkurenci! Nelíbí se mi, když někdo odsuzuje foto-cvakání, jež je mnohem lepší než přeplněné kriminály v České republice.

Obdivuji lidi, kteří se nevzdávají a zkoušejí nalézat nové cesty poznání. Těm fandím ze svého srdce, vždyť například využití efektů a filtrů v daných programech je zajímavou a pozoruhodnou činnosti. Tenhle směr si stejně zachová svou suverenitu a bude žít pospolu s dosud známou klasikou.

Tím lépe pro nás všechny, pokud si založíme fotogalerii minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Také chci podotknout, že fotit za každého počasí se vyplácí, neboť cvičení dělá opravdové mistry. Mějme uvedenou zálibu rádi. Třeba vytvoříme sportovní disciplínu fotografování stanoveného prostředí v čase; v kvalitě i kvantitě snímků. Jsem pokrokový a chovám se slušně, a tak vyžaduji též slušné prostředí ve skutečné i virtuální podobě.

Svoboda tvořit je krásná, jen končí tam, kde začíná svoboda dalšího tvůrce. Nebráním se zakládání klasických, či experimentálních foto-almanachů. Jen jít dopředu, jen se ohlédnout zpět a zase jít vstříc osudu – toť odvaha oblíbeného fotografa.

Ještě jedno upozornění. Ne každý má to nejlepší technické vybavení, a proto buďme tolerantní, aby ta společnost nevymřela díky stereotypům, ale aby žila naplno kulturním rozmachem v této oblasti, vždyť záliby se mají pěstovat – a ne zatracovat.

A tak se mějme rádi, nebojme se zveřejňovat naše životní novinky. Dodržujme však legislativu dané země. Žijme světem, jenž pro nás všechny bude spravedlivým. Výstavy také spasí naši společnost. I prostý občan se může zapojit do tajuplného a poutavého dobrodružného putování. S přáním všeho hezkého v této múze. Václav Kovalčík, Náchod,7. 4. 2010

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Svět fotografií (minulost, přítomnost, budoucnost)" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Svět fotografií (minulost, přítomnost, budoucnost)
Od: Avelote - Tuesday, 05.04. 2011 - 12:14:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://tauerovablanka.mypage.cz
Tvoje úvaha je myslím správná a měla by přimět k zamyšlení. Cítím z ní dobrý záměr a to je nejpodstatnější. V mnohém ti dávám za pravdu, lidé by k sobě měli být slušní, jak v životě tak v internetovém prostoru. Společný koníček by měl lidi sdružovat, ne naopak štvát proti sobě. Někdo má víc talentu, někdo méně a posouvá se pomaleji, ale to není prohřešek, jen má před sebou delší cestu. V odvětví fotografie správně poznamenáváš, že nemá každý stejnou techniku. Je fakt, že základy - rozpoznat kompozici, správné světlo a pod. se dá i s levným fotoaparátem. Ovšem faktem zůstává, že lepší technika vytváří přeci jen kvalitnější snímky, co se týče technických požadavků. Kritika je zdravá, to už jsem psala minule. Nechť je ale vyřčena slušně a v jejím závěru by měla být dobrá kolegiální rada, jak se příště konkrétních chyb vyvarovat. Takový je můj názor na nastíněné téma (a problematiku).


[ Odpovědět ]

Re: Svět fotografií (minulost, přítomnost, budoucnost)
Od: Anonymní - Tuesday, 05.04. 2011 - 23:13:50
Bohužel, tento autor dostal už tolik zasvěcených rad, ze kterých si nevzal vůbec nic, ba naopak, opakuje ty samé chyby, že nemá žádný smysl namáhat se s poučováním. Bohužel, mě připadají jeho fotky čím dál horší a horší. Jeden si říká že už to horší bejt nemůže, ale jejda, ono může. Jediné co se dá ocenit, je jeho vytrvalost s vkládáním těchto hrůz. Však on už se najde alespoň jedna příznivkyně. Je k smíchu svádět něco na techniku a když už se domnívá, že za chyby technika může, ať si koupí něco lepšího a do té doby by bylo vhodné se vyvarovat vkládání snímků kamkoli na internet.

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
42 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund