přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
fungus2, violetta + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
I umění může pomáhat dobru
Flox - Friday, 30.07. 2010 - 00:06:19
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Já tomu skutečně věřím...

 

Kolik je na světě známých a neznámých umělců? Kolik je na světě slavných a zapomenutých? Je hodně osobností, které vystavují a předvádějí svá díla, dokonce mezi sebou bojují, anebo vytvářejí nepřátelské smečky vůči jednotlivcům.

Nejsou však všichni stejní. Někteří tvoří s čistým srdcem a pro lásku svých bližních. Zakládají přátelské a kamarádské almanachy, aneb společenské táboráčky, alespoň ve virtuálním světě, což hodnotím jako východisko ze stresového prostředí.

Je mnoho tvůrců, že je lze, či nelze spočítat. Někdo zastává názor, že nakonec tvoříme všichni v našem každodenním životě. Máme na světě spoustu zadlužených států, které je třeba absolutně zbavit dluhů vznikajících nejen z deficitního hospodaření, ale i z jiných důvodů. Nechť jsou všechny země „s minusovým stavem“ zbaveny otroctví pozemského agresivního netvora, aby lidstvo na Modré, či Zelené planetě žilo alespoň důstojným životem.

Bohužel jsem se seznámil nejen s vlídnými autory, kritiky a komentátory, ale také s agresivními a vulgárními osobami. Mrzí mě zejména negativní komentáře, boje a sváry nejen na uměleckých portálech, ale i v médiích. Jedno Vám všem řeknu, že se ocitáme na společné arše, a proto tvořme dle nejlepšího vědomí a svědomí. Trocha tolerance a „měkkého turismu“ nikomu neuškodí. „Tvrdý turismus“ házejme rovnou do odpadkového koše metodou neakceptování negativistických narážek, neboť existuje kritika v dvojím významu. Jeden splňuje soudně svou úlohu, druhý pouze nadává. A tak si Vážení vyberte, co je Vám milejší.

Vidím však naději, že i umění může pomáhat, pokud se všichni tvůrci rozumným způsobem dohodnou a přestanou se hádat. Nechť se vytvoří fond na již zmíněné oddlužení všech států na planetě Zemi. Čím víc poetů, prozaiků, publicistů, výtvarníků, fotografů, herců atd., tím lépe pro náš svět. Určitě pak bude i na opětovnou obnovu tropických deštných pralesů a nápravu pozemského světa.
Nechť se všichni umělci zapojí svými díly do sbírkové činnosti, která by právě sloužila všem dobročinným účelům na planetě Zemi. Jenom bych chtěl upozornit, že každá osobnost, s úmyslem pomoci, by měla podepsat čestné prohlášení, že se nejedná o plagiát, ale o vlastní dílo.

Někdo má rád křesťanskou církev, jiný nikoliv, ale všichni máme rádi onen svět, a proto si jej nenechme zdevastovat morálně, ekonomicky a environmentálně. Spojíme-li společně překrásné múzy, bude lépe na této planetě.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"I umění může pomáhat dobru" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund