přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Umění jako perspektivní tahoun naší ekonomiky
Flox - Thursday, 29.07. 2010 - 23:23:22
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Nepohrdejme lidmi...

 

Většina národa nadává, že byly zvýšené nepřímé daně, zavedeny regulační poplatky ve zdravotnictví, odebrány mladým lidem podpůrné přídavky atd. Paradoxem je rapidní nárůst platů představitelů s vyššími příjmy na úkor střední třídy a zaměstnanců s nejnižším hodnocením na trhu práce. Také se v našem státě, řeknu Vám to z plných plic, kašle na studenty bydlící v internátech a kolejích. Ani ten směšný bakšíš nepokryje jejich výdaje na ubytování a stravování. Jak nedůstojný systém vůči mladým ratolestem vlasti! Ještě bych upozornil na otázku existence některých sociálních a pečovatelských ústavů, kterým bohužel hrozí zavření. A tak se ptám. Proč dochází k vykořisťování těch nejpotřebnějších a k nekontrolovatelnému nárůstu státního dluhu?

Chtěl bych zde uvést alespoň částečné, v některých oblastech i kompletní řešení, jak systém změnit k lepšímu, aby se stal navždy spravedlivým pro lidi. Recept se nalézá v oblasti umění. Nechť je tato múza požádána o zaujmutí statutu většího a většího tahouna naší ekonomiky společně s ostatními oblastmi, které se podílejí na příjmech do státního rozpočtu a celospolečenském blahu. V takovém případě nová občanská smlouva nebývá na škodu.

Právě umění by bylo solidární vůči společnosti ve společnosti. Nechť je tato činnost výsledkem práce autorů záslužných směrů bez rozdílu, akorát uvedený projekt by spočíval v důležitém úkonu, a tím je podepsání prohlášení, že dílo není plagiát. Do systému umění „bez bariér“ by vstupovali amatérští i profesionální tvůrci, čímž se zabrání cenzuře v naší republice, která se mnohdy skrývá pod beránčí rouškou autocenzury. Stačí pouze kontrolovat autorskou pravost a vydat prohlášení „ osvícené“ redakce, že za obsah uměleckých příspěvků jsou zodpovědní pouze autoři, čímž se navždy odstraní nechutné vlivy autocenzury, které mnohým občanům dokonce i v demokratických státech ublížily. Chtěl bych celou záležitost porovnat k otevřeným hranicím uvnitř Evropské unie s volným tokem očekávaných příležitostí. Pokud bude umění fungovat, jak správně má, rezorty ohledně kultury, školství, životního prostředí atd. zažijí období prosperity bez rozpočtových škrtů. Je to jen o zapojení a motivaci naší společnosti. A proto nepohrdejme svými bližními, neboť mají právo na uměleckou tvorbu, tak jako my.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Umění jako perspektivní tahoun naší ekonomiky" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund