přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Záležitost mnohem vážnější
Flox - Tuesday, 23.03. 2010 - 09:00:15
Téma: Drama - tragedie

Zatím dobro klepe na dveře, volá, ale bohužel není vyslyšeno.

 

LESOPARK: Vzpomínám na časy, kdy jsem byl zvelebován, a to díky dobrým lidem, kteří se o mě skvěle starali, dokonce vysadili převzácnou dendroflóru na mém malebném území.

LESOPARK: To byla padesátá léta minulého století, dokonce matky s malými dětmi k nám často zavítaly, v šedesátých to ještě šlo – to lidé obdivovali naše živé ploty, v sedmdesátých trochu méně a v osmdesátých, devadesátých jsme byli v rozkladu, protože nám naše přírodní a kulturní bohatství ničili vandalové. Zlí lidé - podotýkám, kteří si neváží krásna, začali válčit proti zemi líbezné a půvabné. V novém tisíciletí vandalismus pokračuje, dokonce i ve virtuální podobě, když se tak rozmohl elektronický systém šíření informací i umělecké tvorby.

LESOPARK: Potřebujeme finance na další a další taxony dendroflóry – je třeba upravit stezky, aby se po nich mohl procházet sám Ježíš Kristus. Bude to složité, ale jsme odhodláni ukázat celému světu, co umí malý ostrůvek zeleně v centru Náchoda.

LESOPARK: Granty nám moc nevycházely, sice několik málo jich vyšlo na světlo Boží, a to na velikánská okna, která jsme rekonstruovali dle památkářských předpisů, a také byly úspěšné hudební a výstavní akce.

LESOPARK: Máme spoustu problémů, neboť nám zloději kradou zeleň: Přišli jsme o magnólili a kultivar vrby. Dávno jsme také přišli o dvě juky, které měly představovat exotickou skladbu mobilní zeleně - zejména v letním období. Ach, achich, mnoho škod, které ani nelze vymáhat. Hlavně, že lidé nadávají, ale je zajímavé, že volí stranu, která nechala zprivatizovat naše Prima pivo – teď už není naše, ale někoho jiného. Ještě bych chtěl sdělit, že nám zloději ukradli tolik potřebné nářadí, takže nebude možné záhony profesionálně kultivovat.

LESOPARK: My trpíme ach trpíme – za vlastní obětavost, dobro je trestáno a zlo bohužel vyzdvihováno do nejlepších top žebříčků.

LESOPARK: Jsme vážně chudáci, nikdo si nás nevšímá, a navíc klesá naše členská základna, což je alarmující. Je třeba změnit svět k lepšímu. Zatím máme guvernéra - ten by se mohl hodit. Alespoň reforma přinese očekávané úspěchy.

LESOPARK: A teď k věci, neboť krásně jsem vzkvétal od roku 2001, ale pořád mi někdo házel klacky pod nohy. Kriminalita se pořád stupňovala čímdál víc, až mě došla trpělivost, a proto jsem se stal zaplevelenou zónou s překrásnou luční květenou. Jsem rovněž zakomponován tou nejkrásnější dendroflórou. Společně s historickou památkou jsme v trvalém přátelském svazku.

LESOPARK: Církev a příroda bohužel patří k pronásledovaným pojmům ve společnosti
sprostého Absurdistánu, který likviduje všechny lidi dobré vůle. Navíc zde čtyřikrát vypukl požár. Připomíná mi to světovou válku proti samotnému Bohu a jeho věrným. Ale proč?

LESOPARK: Co na to říci? Jen spát a spát, probudit se v prostředí přírodních krás někde v ráji. Snad zavřít oči. Snad bdít a podporovat další a další lesoparky společně s lesy a loukami, s minerálními prameny, vodními toky a jezery. Toť idylka našeho spojenectví, jež bylo zaznamenáno v dávných a dávných dobách.
To čekání na zázrak bere guvernérovi mládí a dává smrt. I když by nebyl netrpělivý, přece jen stárne a umírá, ale myšlenky žijí věčně v ráji. Příroda bude i po nás, ale v dalších formách a kompozicích, které nás ještě překvapí.

TRAGEDIE: Všichni se bojíme, máme strach, že se tady tenhle kraj nadobro zavře.

LESOPARK: Ale vesmír bude žít dál, pak přijde spása a budou další a další přírodní zóny o vyšších dimenzích, vždyť evoluce není jen na papíře, ale evolucí prochází i samotný vesmír, jenž je složen z živých a neživých částí.

TRAGEDIE: Pak už zde nemám vůbec místo cokoliv povídat, když je země líbezná a půvabná plná optimismu v tom nejširším časovém měřítku, ale v jednotlivých etapách jest zatvrzelým pesimistou

LESOPARK: Pravdu díš, milá TRAGEDIE, ale lituji, že jsem se s Tebou setkávám na každém rohu zejména v novém tisíciletí, od něhož jsem si sliboval atraktivitu a půvab, no prostě všestranné zajištění pro všechny lidi dobré vůle.

TRAGEDIE: Tak já klidně odejdu, až se Ti něco velkolepého podaří, ale k tomu potřebuješ reformu církve a celé společnosti, koncepci dosazení doplňující zeleně a další a další koncepce, plány a hlavně skutky.

LESOPARK: Pak mohu přijmout do svého srdce radostnou, milou a spolehlivou KOMEDII.

KOMEDIE: Zatím klepu na dveře a nikdo neotevírá.

LESOPARK: Pojď dál a uveď věci do pořádku.

KOMEDIE: To nebude tak lehké, vždyť nám vládne TRAGEDIE.

LESOPARK: Tak alespoň se pokusím s ní vůbec nemluvit a dělat svou práci pro panenskou přírodu, která potřebuje naši pomoc, neboť je v Absurdistánu zotročena a utlačována.

TRAGEDIE: Takovou přesilu ještě nikdo neporazil.

LESOPARK a KOMEDIE: Vždyť jsme dva a bude nás víc, spojíme se s lokalitou Montací a s ostatními městskými parky nejen v Náchodě, ale i v Absurdistánu, pak vytvoříme KONFEDERACI MALEBNÉ PŘÍRODY.

KONFEDERACE MALEBNÉ PŘÍRODY: Zatím klepu na dveře občanů celého labyrintu světa a názorů, ale marně – nikdo mi neotevře a neobdaří mě svou pohostinností. Bohužel - mocichtivá, lstivá a zlá TRAGEDIE na všech frontách vítězí a v davech triumfuje.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Drama - tragedie:
Pařížský sen

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Záležitost mnohem vážnější " | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Záležitost mnohem vážnější
Od: Vesuvanka - Tuesday, 23.03. 2010 - 10:50:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
pěkně zpracované drama. Je to smutné, bohužel pravdivé a k zamyšlení. Věnuji se ochraně přírody a mám jisté smutné zkušenosti s vandalstvím a další činností člověka - lámání stromků, vyrýpávání chráněných rostlin... projděme se podél potoků nebo při okrajích lesů ještě teď než začnou listnáčce rašit a uvidíme rozházené odpadky všeho druhu. Tato činnost člověka je zcela nepostižitelná.
Fotka z Lesoparku je nádherná, vzadu kvete tamaryšek.
10 bodů a zdravím :-)))


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
40 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund