přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Naše celoroční divadlo přírodní scenerie
Flox - Friday, 19.03. 2010 - 14:00:38
Téma: Teoretická díla - Drama

Napadla mě myšlenka, a to zamyslet se nad tím, že divadlo je vlastně všude kolem nás i v nás...

 

Úvodník: Zima svoje předsednictví končí a předává jej vytouženému jarnímu období v našem lesoparku i okolí. Sem tam se mrázík pohádá s teplým sluncem, což překvapí právě nás. Těšíme se, že změníme styl naší módy související s očekávaným přívětivým časem, jenž dokáže povzbudit právě nás.

Stať: Konečně jsme se dočkali delších dnů a paprsků zářivého slunce, které dokáže potěšit každého, kdož vstoupí do netradičního divadla, jímž může být i obyčejná procházka kamkoliv do panenské přírody. Rozkvetlá květena nás provází v našem životě a my se můžeme těšit z její krásy a vůně. Jsme pozitivně naladěni, právě tehdy, když jaro předává štafetu horkému létu, které už tak nemusí být příznivé, pokud se hlavní hrdinové ocitají na betonovém prostranství a jsou nervózní.
Lépe je být přítomen v náruči překrásné dendroflóry, anebo si jít rovnou zaplavat v čisté a průzračné řece. Nepohrdejme však minerálními prameny, neboť jsou osvěžující. Jen škoda těch našich lázní v Náchodě - Bělovsi, které nefungují, a proto bych si přál jejich rekonstrukci, abychom neztratili lázeňský statut.
Houbařská sezóná začíná, jak se to vezme - buď dříve, anebo později. Záleží však na počasí a jeho proměnlivosti. Déšť a trochu toho tepla naplní naše košíky aromatickými a lahodnými hříbky až do pozdního podzimu. Některé chutné a lahodné houby rostou i v nenáviděné zimě.
Příroda je velmi štědrá. Jsem postavičkou nejen našeho lesoparku, ale i rozšířeného “divadelního“ spektra. Jsem smutný ze ztráty země Kladské v našich nešťastných historických souvislostech.

Závěr: Každé roční období má své kouzlo, neboť nás překvapí nesmírnými kombinacemi celoroční scenerie přírody. Buďme vděční, že náš lesopark je skvěle zakomponován v centru města Náchoda společně s historickou památkou, kterou obdivuji. Každý z nás je aktérem svého prostředí, ale i vlastního svědomí...

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Drama:
Tvůj stress

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Naše celoroční divadlo přírodní scenerie " | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund