přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
O digitální malbě
Flox - Wednesday, 17.03. 2010 - 09:22:12
Téma: Teoretická díla - Malba

Linie a výplně, k tomu možnost editovat svá díla – co víc si může člověk přát! Hlavně naši tvorbu ukládat, zní moudrá sentence, abychom neztratili tvůrčí okamžiky a výsledky našeho snažení.

 

O digitální malbě se mnohdy hovoří, že je stále v plenkách, ale v širém světě je natolik rozšířená, že si zaslouží své místo mezi uměleckými styly. Jak amatérům, tak i profesionálům slouží tato skvělá možnost vyjádřit své pocity a dojmy prostřednictvím elektronického způsobu.
Setkáváme se s názory, že malování v počítačovém programu je naivní až dětinské, ale položme si tuhle otázku. Proč by se tím nemohly zabývat všechny generace? Mohou, pokud budou ovšem chtít. Uvedeným uměleckým ztvárněním vznikají senzační díla, která mohou sloužit nejen jako post-post-moderní ilustrace v knihách, ale také ve svátečních přáních. Jistě těmito obrázky potěšíme své blízké, rodinu a přátele.
Zdá se, že digitální malba míří do abstraktního světa, což není úplně pravdou, protože lze také u ní zaznamenat i svět reálný, a to stručně, výstižně, případně složitou skladbou. Digitální malba má výhodu ve vytváření nekonečné škály jednoduchých i složitých kompozic. Je skvělou relaxací po usilovné práci, a proto si zaslouží mít svoje výstavy a galerie, ať už ve skutečném, anebo virtuálním světě.
Linie a výplně, k tomu možnost editovat svá díla – co víc si může člověk přát! Hlavně naši tvorbu ukládat, zní moudrá sentence, abychom neztratili tvůrčí okamžiky a výsledky našeho snažení.
Umění digitální malby podporuje u dětí a dospělých jejich kreativitu, kterou společnost velmi potřebuje, aby se vyvíjela správným směrem. Poté lze tuto tvorbu převést do hmatatelné podoby a vystavovat ji, anebo ji přímo darovat “celému světu“ v několika kopiích, což je výhodné pro zachování realizovaného nápadu a dobového postoje k životním situacím, ať už ve světě skutečném, anebo ve světě snů.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Malba:
hlína

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"O digitální malbě" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: O digitální malbě
Od: Avelote - Wednesday, 17.03. 2010 - 10:14:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://tauerovablanka.mypage.cz
Pěkně napsané a obrázek též zaujal. :-)


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
40 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund