přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Manifest experimentálního umění efektů
Flox - Friday, 12.03. 2010 - 11:49:21
Téma: Teoretická díla - Fotografie

Posílám internetový odkaz aktualizovaný 12.3. 2010

http://vkovalcik.svet-stranek.cz/


 

O experimentálním umění efektů, jehož půvab může být nejen úspěchem, ale i omylem, víme své. Tak proč to nezkusit, když se nabízí možnost využití vlastních fotografických a výtvarných děl ve prospěch uvedeného postupu? Na co jsou různé počítačové efekty, když se je někteří umělci štítí ve svém oboru aplikovat?
Je třeba akceptovat, co nám svět umění nabízí, abychom jednoduše nebyli pozadu. Z počátku nás to začne bavit, ale později si řekneme, že je nezbytné naše experimentální dílo selektovat, aby výstava měla hlavu a patu a aby se líbila nejen nám, ale i veřejnosti. Proč ne?
Hlavně, že přežije uvedený záměr přinést do společnosti to, co je tak trochu označováno jako fraška a amatérský přečin z hlediska kritiky. Stačí postupovat ve výběru četných možností, jak se dostat do tajemného světa, kde jsme z hlediska odvážné fantazie doma.
Milujeme tenhle styl a je nám lépe ze všech sil. Fotkám i obrázkům řádným i nepovedeným je výborně, pokud se metamorfují v tajuplných sférách, do nichž právě vstupujeme. Zde nalézáme a oslavujeme vítězství nad společenskou nudou a lhostejností.
Nezapomínejme, že veškeré snažení je vlastně náhoda, jež také spočívá v jednom, anebo v mnoha kliknutí počítačovou myší.
Světe, div se, tajemná práce vyvěrá na povrch, aby se dočkala světla Božího. Máme-li barevnou tiskárnu, tím lépe, neboť dílo dostaneme z elektronické podoby do podoby hmatatelné.
Poté můžeme pořádat výstavy kdekoliv na světě, při nichž sklidíme nejen úspěchy, ale i drsnou kritiku vyhlášených odpůrců našeho snažení, které je třeba také kontrolovat, aby se nestalo diletantismem bez náboje, vždyť pestrost a propracovaná kompozice vzešla novodobým výběrem - má totiž něco do sebe.
Bůh nám pomáhej při tvorbě ideálních států, útvarů a scenerií po celém světě. Pomáhej nám rovněž podpora lidu. Také, náš milý Lesoparku, jenž jsi znám jako místo setkávání, poznávání a vzdělávání, neboť jsi prošel experimentálním uměním efektů znamenitě díky pečlivým záznamům, kde se co šustlo.
Vítejme v novém ráji, jenž byl často v minulosti znám, nejen shazován, ale i s láskou veleben a oslavován. Se srdečným pozdravem

Václav Kovalčík a kol., sepsáno 7. 11. 2009

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Fotografie:
Doc. Mgr. Alexander Baran, PhD.: ZÁKLADY A VÝUKA TEORIE FOTOGRAFIE

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Manifest experimentálního umění efektů" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Knowles
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 17:51:17
fake watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Re: Manifest experimentálního umění efektů
Od: Iygor - Friday, 12.03. 2010 - 19:41:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zaujalo, osobne si myslím že človek by mal vyskúšať všetko, tak prečo nie toto:) Jeden fakt ale hovorí v neprospech takejto úpravy fotografií....každý softwarový zásah zanecháva na kvalite fotografie nezmazateľné stopy, preto fotografovia radšej používajú efektové filtre ktoré síce nie sú najlacnejšie ale kvalitu výslednej fotografie neznehodnocujú....


[ Odpovědět ]


Re: Manifest experimentálního umění efektů
Od: Vesuvanka - Friday, 12.03. 2010 - 15:58:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
to je krásně zpracovaná fotka a velmi zajímavá ve fialovém tónu (fialovou barvu mám moc ráda ve všech odstínech) , zasněžené stromy a keře působí dojmem grafiky, se zájmem jsem si přečetla i text. Sama sice tuto techniku neovládám (pracuji jen štětecem), ale obdivuji.
10 bodů a zdravím :-)))


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
47 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund