přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

11.12.2005 15:11 Vyhodnocení nejlepších výtvarných děl za listopad
Slyšte, slyšte, milí přátelé, je zde vyhodnocení nejlepších děl z oblasti výtvarna za listopad.
Redakce zasedla, moudře se zatvářila a podle svého nejlepšího svědomí vybrala výtvarná díla, která si zaslouží subjektivně větší pozornost a ocenění. Byla to práce velmi nelehká, obzvláště vybrat u jednoho autora to lepší ze dvou děl bylo mnohdy jablkem sváru (-:, ale nakonec jsme se dohodli na těchto výsledcích:

1. místo - wenusians: Tajemství myšlenek. Zaujala nás preciznost provedení, vlastní výtvarný svět autorky i barevná harmonie.

2. místo - luvdika: Cibulovitý. Opět nás zaujalo excelentní a precizní technické provedení, působivá barevnost a vyýborná kompozice.

3. místo - zja: Socovský kostolík. Líbila se nám harmonie, barevnost a kompaktnost obrázku, jeho něžné vyznění a pěkně řešené popředí.

Umístěným umělcům gratulujeme a doufáme, že se nám podařilo podpořit je v další tvorbě, a nyní je čas na zvláštní ceny:

Zvláštní cena za kresbu - bkersh Dítě s banánem. Opět se jedná o precizní dílko, s velice hezkým stínováním, k umístění chyběla větší kontrastnost snímku a nějaký ozvláštňující prvek. I tak nás obrázek potěšil!

Zvláštní cena za originalitu - Satanica Transcendent One. Moc nás zaujal námět, celkové řešení a líbí se nám určitá drzost a odvaha, která je ze snímku cítit. Patří mezi nejoriginálnější díla měsíce.

Zvláštní cena za výtvarný počin - lada Ach ti muži. Obrázek je jednak vynikající kombinaci naivní kresby a opravdového mistrovství, je zcela orgininální námětem, dobře provedený výtvarně, s jasným sdělením. To se nám líbí (-:

Zvláštní cena za originální pojeti - geper Mařenka a Jeníček. Snímek po technické stránce neoplývá dokonalostí, ale líbí se nám vlastní pojetí a interpretace autora, harmonie barev a jinotaj v díle.

Zvláštní cena za provedení - Peintre Lenka. Zaujalo nás provedení á la mistr Leonardo, něžnost a harmonie díla.

Zvláštní cena za "zaujalo a nevíme proč" - cernosci Stromořadí 2. Na tomto na první pohled nijak nevyčnívajícím obraze je nějaké kouzlo, které nás nutilo se k němu vracet, prohlížet si ho a vnímat. Nevíme sice proč, ale obraz nás zkrátka zaujal.

Kromě zmiňovaných děl nás zaujala i další výtvarná díla, ale chceme od některých autorů ještě "maličko víc," neb věříme, že to v nich je, u jiných autorů se dílo charakterem i provedením opakovalo s již oceněným dílem, ale celkově hodnotíme úroveň děl za listopad jako velmi dobrou. Moc děkujeme všem, kteří sem vkládají svá dílka, a těšíme se na další v prosinci.

Redakce MINIMAX.cz
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund