přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

09.09.2005 14:35 Přestane fungovat umělecký server Minimax?

Tedy přesněji: Přestane fungovat Minimax jako umělecký server a stane se z něj nástěnka?

K této otázce mě vede znepokojující skutečnost. Při dohánění mého "redakčního" dluhu jsem zjistil, že skoro všude je má reakce první. Maximálně druhá. Podíval jsem se tedy, jestli je to obdobné i v ostatních sekcích a ono ANO! Proto jsem si udělal jednoduchou statistiku. V okamžiku pořízení vyšlo průměrně na jeden vložený příspěvek 1.035 reakce!!!!!!!! A toto číslo není ještě nižší jen díky několika příspěvkům, které mají kolem 8 reakcí - ovšem nejde o 8 různých reakcí, ale většinou o rozhovor 2 uživatelů, který tak nějak vyplynul pod dílem. Nezdá se vám toto číslo alarmující???

Mě tedy rozhodně ano. Umělecký server má být žívý organismus, nikoli nástěnka na chodbě městského úřadu. Poslední dobou tu prostě a jednoduše nikdo na nic nereaguje (omlouvám se za generalizaci několika čestným vyjímkám). Nereaguje se tu na příspěvky, nereaguje se na těch několik málo kritik, které se objeví. To samosebou autora kritiky odradí od toho, aby na díla reagoval dál, když autorovi bylo za těžko na kritiku odpovědět. A tím se dostáváme do bludného kruhu na jehož konci rozhodně není hodnotný umělecký server ale právě NÁSTĚNKA, na kterou kdosi přišpendlí svůj výtvor a dál se o nic nezajímá. Maximálně si letmo prohlédne pár sousedních a k nástěnce se znovu vrátí až v době, kdy má zase co přišpendlit a vše se tak opakuje...

A přitom by stačilo tak málo. Poslechnout staré české přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Pokud každý napíše tolik rakcí kolik sám vložil děl, vyjde průměrně 1 reakce na dílo plus kritiky redaktorů a těch čtenářů, kteří nepublikují. Pokud, jako autoři, budeme na vloženou kritiku reagovat, už jsou to dvě + redakce. Pokud nebudeme na slovo skoupí, a napíšeme v průměru 5 reakcí za každé dílo, které jsme vložili, můžeme očekávat taktéž 5 reakcí pod tím svým. Pokud se budeme chovat alespoň trochu zodpovědně, tedy pokud z kritiky nebudeme dělat osobní útok a na druhou stranu dokážeme přijmout i kritiku negativní bez toho, abychom toho, kdo ji napsal, insultovali a vyčítali mu, že tomu stejně nerozumí a podobně, pak nakonec jistě zjistíme, že se nám naše úsilí věnované napsání reakcí mnohonásobně vrací.

O co by byl Minimax přínosnější a hodnotnější, kdyby nás zajímaly i výtvory ostatních a ne jen nás samotných. O co by byl Minimax přínosnější a hodnotnější, kdyby nás zajímaly i názory ostatních, byť by nebyly totožné s našimi, a uměli jsme na ně adekvátně reagovat.

Nebuďme sobečtí... Je to opravdu tak těžké?
JannisDiskuse k tématu
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund