přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AngelinaSt, TresaTabor, ThedaGurne + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

28.06.2005 07:23 Vzpomínám
Vzpomínám, jak ještě jako „ TRDLO“ jsem před mnoha a mnoha lety pro jeden z komunistických rozhlasů směl natočit hudební pořad. Vybral jsem si zpěváka Raye Charlese. Důvod byl prostý: Byl černý, mj. slepý a skvěle zpíval. Můj šéf mě okamžitě zpražil, že žádné amerikanismy se vysílat nebudou. Když jsem však předložil jeden z textů, který kritizoval chudobu amerických černochů, byl mi pořad povolen. Pravda, Ray Charles nebyl má krevní skupina (poslouchal jsem Led Zeppelin nebo King Crimson), ale otec měl doma LP desky s tímto umělcem a muzika to byla (a je) dobrá. Pořad byl něco na způsob „Chudáček černoušek, fuj ta Amerika“ a 60 minut promítlo největší hity, které Charles nazpíval, často i složil.
Chudáček černoušek však udělal komunistům čárů přes rozpočet; nejen, že se stal milionářem v kapitalismem páchnoucí Americe, ale ještě navíc po druhé volbě presidenta Ronalda Reagana uspořádal slavnostní koncert na jeho počest s titulní písní: „Amerika je báječná“. Když se nad pianem kýval svým nezaměnitelných stylem, my, co jsme sledovali na dálkových anténách německou ZDF jsme si to s patřičným zadostiučiněním vychutnávali.
Nedávno natočený životopisný film s Jamiem Foxem (pamatujete Kvapíka z filmu Vítězové a poražení?) sbíral Oscary a uznání. Co však je, bylo a bude k uznání, je stále vynikající muzika Raye Charlese. Pořad o něm už nenatočím (ostatně stihl jsem svoje Zeppeliny až po Pink Floyd a dnes kraluje Radio 1 s novou muzikou), ale DVD (právě vyšlo) si pustím. Já „chudáček čechoušek“ v stále socialisticky zapáchající České republice. Alespoň nemusím ladit satelit. No a pak že není za těch 15 let zlepšení.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund