přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

26.06.2005 11:32 Novinky z kultury
Sedmnáct nových povídek
Doplněných pěti staršími – to je americkožidovský nositel Nobelovy ceny za literaturu Isaac Bashevis Singer (1904-1991).
Autor vyvolává časy, které Mesiáš nespasí, byť by se nakonec nějaký našel, neboť je po nich veta. Ale ať už autor pozoruje zaniklý svět východní diaspory ze světničky ve varšavském ghettu, kde jeho otec rabín „soudil“, anebo čelí lidské nevypočitatelnosti v exilu mezi manhattanskými věžáky, pokaždé rozšíří erasmovský katalog o další typy „bláznů“ s vášní k životu. Singer si v něm rád listoval na téma pochyba, hřích, odpuštění a pokora, aby jako správný povídkář lapil moment hrdinovy proměny. Buď k ní dojde, nebo ne, což je také svého druhu stanovisko, ale vždy spolu s ní zazní i „pravda hluboká jako spánek“ jako zpráva pro „svět, který je neustále horší“. – Hlavně že žijeme. Bylo hůř.

Zpěvák Petr Spálený převzal od Supraphonu zlatou desku
Je to za prodej dvojalba Obyčejný muž. Výběru zpěvákových největších hitů z let 1967 až 2004 se prodalo téměř 15 tisíc (!) kusů. Spolu s ním převzal ocenění i producent alba, textař Zdeněk Rytíř. – vždyť také komunisti mají 26% preferencí, tak aby nekupovali.

Herec a majitel Oscara -Benicio Del Toro
Ten má za sebou řadu vynikajících rolí. Mezi ty jeho nejpovedenější patří: Obvyklí podezřelí, Strach a hnus v Las Vegas, Traffic, Přísaha, 21 gramů či Sin City. V současné době pracuje se Stevenem Soderberghem na životopisném filmu o slavném revolucionáři nazvaném Che. - Del Toro pochází z Portorika, lze mu to tedy odpustit. Vývoz komunistické revoluce, který Che Gevara měl podle instrukcí Fidela Castra provést se totiž příliš podobá vývozu „muslimství“ pod kuratelou Al-Kajdy.

Madagaskar
Po Shrekovi a Příběhu žraloka vypustilo Studio DreamWorks do světa další animované hrdiny. Rodinné komedii Madagaskar kraluje čtveřice "krotkých" zvířátek, která se rozhodne opustit bezpečí klecí a prozkoumat divočinu.Dychtivý zebří kluk Marty, samolibý lev Alex, hypochondrický žirafák Melman a dobrosrdečná hrošice Glorie - s tímto obsazením vyrazil tým studia DramWorks dobývat čela žebříčků návštěvnosti. Všechny postavičky mají zřetelné a dobře propracované charakteristiky, které dobře korespondují s výtvarnou stylizací filmu. Kapitolou docela ojedinělou je pak armáda divokých opic vedená lemury, kteří - bůhví proč - mluví brněnským hantecem. – po odporných a pro Pražany urážlivých reklamách na Brněnské pivo další idiotský nápad na dabing. Škoda takto kazit dětský film.

Mají mít gayové a lesbické ženy právo uzavírat sňatky?
Česká veřejnost je v této otázce rozdělená téměř na polovinu (průzkum Gallup Europe z roku 2003 - pro registrované partnerství je 50 procent Čechů, průzkum Medianu pro MF Dnes z roku 2004 - pro je 43,5 procenta). S registrovaným partnerstvím však prý zdaleka nesouhlasí ani všichni homosexuálové.- a to je nám novinka!
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund