přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:22 Evropa nestrávila své rozšíření
A máme vysvětlení, proč tzv. Ústava bere za své, proč za své bere i rozpočet na roky 2007 -2013. Rozšíření EU totiž vedle pomalovaného automobilového čísla přeci jen něco chybí. A to je kulturní vzájemné poznávání.
Už samotný film prozrazuje izolovanost národů EU. Na otázku: „Jaké filmy sledujete?“ odpovídá Němec: „Německé a Americké.“ Španěl odpovídá stejně: „Španělské a Americké.“ Prakticky každý „Europan“ odpoví stejně. Ještě horší to bude v jiných typech umění. Snad malinko se pokoušely některé rozhlasové stanice přiblížit alespoň zpěváky Eurozemí zemí, ale ruku na srdce: Zná někdo nejpopulárnějšího zpěváka Estonska nebo Řecka? Italský film je pasé, francouzský šanson pasé, španělské flamengo uslyšíte při vystoupení baletu v Národním divadle, jinak pasé, upoutávku na výstavu Maltských malířů těžko na TV zahlédnete, a tak 300 oddrhovaných hitů na nízkofrekvenčních rádiích vytváří umělou a nepravdivou kulisu Evropanství. Jak vidět, tak to nestačí. Otázkou je, jak z toho ven. Tady politici nic moc nezmůžou, protože kulturní výměnu nikdo nařídit nemůže.
Hodně pomáhá cestování, protože poznávání sebou nese i vstřebávání místních projevů kultury.
To rozhodující národy EU teprve čeká. Jen schválený rozpočet či Ústava EU sounáležitost nevytvoří. Přiznejme však, že spolu s eurem vytváří první stavební kameny. Aby na konci byl Dům, znamená to ještě hodně překonat. Stavba dalších základových pasů pomoci Turecka či Ukrajiny však k rychlejší výstavbě Domu nepomůže.

Aaron
PS: Děkuji JBM za upozornění, starosta Chicaga se samozřejmě jmenoval Čermák

Diskuse
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund