přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

15.06.2005 06:18 Cruisovské hvězdy a hvězdičky

Není náhodné, že herecké partnerky Toma Cruise se tak rychle proslaví. Neznámá Nicole Kidman, která ve své rodné Austrálii představovala jen pohlednou modelku se manželstvím s Tomem Cruisem katapultovala do role světové herecké hvězdy, ale ukažte mi film, kde Vás opravdu zaujala a který si pustíte znovu. Snad Moulin Rouge, snad jiný?
Penelope Cruz , malá drobná až vychrtlá baletka s inteligencí nedorostlého dítěte je obdobný případ, byť neskončil manželstvím. Ale kde jen ten „výborný“ film? , který ji odstartoval hollywodskou kariéru. No ovšem, není.
Poslední hvězdička Katie Holmes už má od Cruise slíbené manželství. Pokud hodláte shlédnout umění této dívenky s psíma očima, stačí se podívat na film „Láska na hlídání“, který je už i na DVD v půjčovnách. Vlastní dílko je samozřejmě umělecky naprosto bezcenné a přihlouplé, protože autor namontoval manýry a zvyklosti královských rodů na prezidentskou rodinu USA. A tak věty o „celém životě“ , který je trván ve vysoké odpovědnosti a politice jsou nesmyslné, neboť i malé dítě ví, že úřad amerického prezidenta lze zastávat nejvýše dvakrát, tedy 8 let. Smutek filmu umocní závěrečná vzpomínka na herce Michaela Kamena, který odešel ve věku 53 let poněkud nepovšimnut a beze slov, ačkoliv se jednalo o jednoho z příjemných a dobrých hudebních skladatelů a jehož skon byl zcela určitě předčasný. Cruisova Katie nám nasadí hodně obleků, hodně cvičených úsměvů, hodně vzornosti, ukáže se v plavkách, abychom docenili Cruisův vkus (mimochodem, nic moc) a i zaplacená kritika, která vysoko hodnotí její údajně herecký výkon nezastře, že se jedná zase jen o další protekční průměrnou dívenku, která postavila kariéru na jiných hodnotách, než je herectví. Ostatně, takových bylo je a bude.
Pokus si však zaplatíte za tento film lístek do kina, nebo půjčovné za kazetu či DVD, pak jste byli o své peníze okradeni. Jenom jste nedobrovolně přispěli na budoucí veselku manželů Cruisových a při již vydělaných honorářích Toma (za řadu skutečně výborných i Oscarových filmů) se mi zdá, to on ani jeho nová vyvolená neměli zapotřebí. Ale co se dá dělat ve světě, kde peníze jsou až na prvním místě.

Aaron

Michael Kamen
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund